Ostatní exotické okrasné

Lufa válcovitá - Luffa cylindrica - semena - 8 ks

1001024

Nové

Lufa válcovitá je známá také pod názvem houbová tykev nebo tivuk. Pochází z oblasti Asie a Oceánie, kde roste na kamenitých místech. Jedná se o jednoletou popínavou bylinu, která vytváří až několik metrů dlouhé výhony.

Zajímavé jsou její válcovité plody, které daly rostlině její druhový název. Plodem je podlouhlá tykev, která může dosahovat až metrové délky.

Mladé plody jsou jedlé a velice chutné. Jsou plné vitamínů, minerálů a bílkovin. Naopak na vyzrálých plodech si již nepochutnáte. Jsou značně hořké a tuhé. Vlákna zralých plodů se využívají k tvorbě známých žínek, které po namočení nabobtnají a změknou.

Více informací

48 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semínka lufy si předpěstujte doba při teplotě alespoň 20 °C. Vhodná doba pro předpěstování je od března až do června. Hloubka výsevu je cca 2 cm. Pokud chcete urychlit klíčení, můžete semínka před výsevem namočit na dva dny do vody. Nabobtnalá semena můžete nechat vyklíčit na vlhké vatě (vhodné je vytvořit miniskleník nebo dát výsev pod proděravělou fólii) a teprve naklíčená semena vysít do substrátu.

Lufa je teplomilná rostlina, u nás se jí nejlépe bude dařit ve skleníku nebo ve fóliovém krytu. Ale v teplejších oblastech ji můžete bez problémů pěstovat i venku. Důležité je plné slunce, teplo a ochrana před větrem. Ven rostlinky přemístěte až koncem května, do vzdálenosti 80 cm od sebe. Mladé rostliny doporučujeme zakrýt bílou netkanou textilií, protože jsou opravdu velmi náchylné k ranním mrazíkům.

Lufa vyžaduje dobře propustný substrát s dostatkem živin, který udržujte stále mírně vlhký. Přihnojujte rostliny hnojivem na plodovou zeleninu nebo uleželým kompostem.

Vzhledem k tomu, že lufa je popínavá rostlina, je nutné zajistit ji dostatečnou oporu. Dobře poroste u zídek či plotů, které udrží i velkou váhu plodů.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Žlutá
Výsev / výsadba:Duben, Březen, Květen
MrazuvzdornostNe
Speciální vlastnosti:Popínavé, Jedlé
Vegetační dobaLetničky
PěstováníVenku
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu