Ostatní exotické okrasné

Lilie cibulkonosná - Lilium bulbiferum - semena - 5 ks

1000732

Nové

Lilie Cibulkonosná je trvalka, která kvete krásnými oranžovými květy. Vyznačuje se intenzivní vůní a její květy se s oblibou používají do vázaných kytic. 

Výška rostliny se pohybuje okolo 1 m.

Více informací

72 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Nejlépe je semena před sázením namočit na 24 hodin do teplé vody. Semena se pak vysévají do kyselejšího substrátu a zatlačí asi 1 cm hluboko. Ideální teplota by se měla pohybovat okolo 22 °C. Klíčení u lilií trvá déle, většinou 30 dní

Lilie vyžadují hlinitopísčitou, humózní, propustnou půdu, nejčastěji neutrální nebo mírně kyselou. Pod cibulku se dává drenáž z písku smíchaného s kompostem. Stanoviště by mělo být dostatečně slunečné, ale zároveň chráněné před přímým sluncem. Je možné je pěstovat také v polostínu.

Lilie mají rády přiměřenou zálivku, rozhodně se nedoporučuje, aby setrvávaly v přemokřené půdě.

Před zimou se lilie chrání vrstvou vyzrálého kompostu, který jim na jaře poskytne dostatek živin. Doporučuje se také mulčování, a to po celý rok. Na jaře je vhodné lilie hnojit. Lze použít speciální hnojiva, rohovinu, slepičince či kopřivový výluh.

Odkvetlé květy se průběžně odstraňují.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:100 - 120 cm
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Lilie lze pěstovat i ze semen

Většina pěstitelů množí lilie dělením cibulí a dceřiných cibulek. Lilie se však dají vypěstovat i ze semen, což má...

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu