Ostatní exotické okrasné

Protěž alpská - Plesnivec alpínský - Leontopodium alpinum - 15 ks

1000921

Nové

Protěž alpská je vysokohorská rostlina, která je spjata s oblastí rakouských Alp. Přirozeně se objevuje i na jiných evropských horských místech, po celé Evropě je však přísně chráněná.

Kvete od června do září krásnými bíložlutými květy a je velice odolná vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Výška rostliny je přibližně 20 cm.

Tato rostlinka je oblíbená pro svůj vysoký obsah vitamínů, působí antibakteriálně, antisepticky a má hojivé účinky. Využívá se jak v tradičním léčitelství, tak v kosmetickém průmyslu či farmacii.

Více informací

43 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Protěž alpská se předpěstovává od února. Semena se jen lehce zahrnou substrátem. Klíčí při teplotě okolo 18 °C.

Po posledních mrazech rostlinky přesaďte na slunné stanoviště. Vyhovující jsou skalky, kamenné zídky a jiné dobře propustné plochy. Půda by měla být vápenitá, lehká, s příměsí písku či štěrku. Půda nesmí být trvale zamokřená, lépe rostlina snese krátkodobé sucho.

Vzrostlé rostlinky jsou odolné vůči mrazu. Můžete je na zimu zakrýt, rostlinky totiž špatně snášejí dlouhodobou pokrývku sněhu.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:0 - 10 cm
Doba květu:Červenec, Září, Červen, Srpen
Barva květu:Bílá, Žlutá
Výsev / výsadba:Únor
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu