Ostatní exotické okrasné

Barota rukávovitá - Gunnera manicata - semena - 6 ks

1000516

Nové

Barota je jedna z největších trvalek, kterou si můžete vypěstovat v našich podmínkách. Její původ je v Jižní Americe, kde roste v okolí vodních toků.

Někdy bývá také přezdívána jako „dinosauří strava“, neboť její listy dosahují délky až 3 m, u nás spíše okolo 1 m.

Přes léto se na rostlině objevují zelenočervené květy, které však nejsou tak atraktivní, jak jsme zvyklí u jiných rostlin.

Rostlina je mrazuvzdorná.

Více informací

52 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena baroty můžete vysévat v průběhu celého roku na povrch substrátu. Klíčí až dva měsíce při teplotě 22 – 25 °C.

Stanoviště by mělo být s rozptýleným světlem, případně i stinné, důležité je však vybrat takové místo, kde bude mít rostlina pro svůj růst dostatek prostoru. Počítejte s plochou alespoň 1 x 2 m.

Substrát by měl mít dobrou drenáž, vhodné je vylehčení zeminy perlitem. Půda by však měla být trvale vlhčí a dostatečně humózní.

Díky svým velkým listům potřebuje barota velké množství zálivky, neboť plocha listů mnoho vody odpaří. Nedostatek vody poznáte podle svěšených listů. Vhodné je také rostlinu během vegetace pravidelně hnojit.

I přesto, že je barota mrazuvzdorná, je potřeba jí na zimu připravit. Pokud ji pěstujete venku, pak listy odstřihněte (první mrazíky je na podzim spálí, což by mělo za následek odumření). Zbytek rostliny zasypte suchým listím a vytvořte nad rostlinou kryt, aby se k ní nedostala voda, ale zároveň, aby měla dostatečný přísun vzduchu. Na jaře veškerou ochranu odstraňte a rostlina Vám opět naraší. Ovšem pozor na popálení pozdními jarními mrazy. Mladé rostliny pěstujte raději doma s letněním venku.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Stinné
Doba květu:Červen, Srpen, Červenec
Barva květu:Zelená, Červená
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu