Ostatní exotické plody

Guave - Psidium guajava - semena - 4 ks

1002045

Nové

Guave je keř pocházející z Jižní a Střední Ameriky, kde dorůstá do výšky 2–7 m. U nás se pěstuje nejčastěji jako pokojová rostlina, kterou je možné tvarovat jako bonsaj.

Kvete bílými květy a následně obrůstá zelenými vejčitými plody, které jsou velice chutné a sladké. Plody jsou bohaté na vitamíny, minerály, vlákninu, ale i omega-3 mastné kyseliny.

Z listů se připravuje čaj, který se využívá při problémech s trávením.

Více informací

49 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena guave lze vysévat celoročně doma. Nejprve semena namočte na 24 hodin do vlažné vody. Poté je vysejte do spařeného výsevního substrátu, cca 1 cm hluboko. Semena klíčí při pokojové teplotě mezi 20–25 °C.

Jedná se o teplomilnou rostlinu, která potřebuje dostatek slunce, aby kvetla a plodila. Od května do září je možné ji pěstovat venku jako balkónovou rostlinu. Stanoviště by mělo být slunečné. Substrát může být těžší jílovitý, ale i lehčí písčitý. Určitě je vhodné na dno květináče dát dostatečnou drenáž z písku nebo keramzitu.

Je nutné rostlinu pravidelně zalévat, postačí tak, aby byl substrát mírně vlhký. Dobré je také přihnojování 1x za 14 dní tekutým hnojivem.

Na zimu rostlinu přemístěte do chladné, ale světlé místnosti s teplotou okolo 10 °C. Mrazy jsou pro ni likvidační.

Guave přesazujte pravidelně každý rok.

Plody rostou po cca 3–4 letech od výsadby.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Bílá
Barva ploduZelená
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Exotická dřevina, jejíž plody se...

I v našich podmínkách si můžete dopřát trochu exotiky

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu