Ostatní exotické plody

Noni - Morinda citrifolia - semena - 5 ks

1002907

Nové

Noni je exotický keř, pocházející z Jihovýchodní Asie. V přirozených podmínkách dosahuje výšky několika metrů. Je to značně odolná rostlina, kterou lze pěstovat bez obtíží i v našich podmínkách. Květy rostliny jsou smetanově bílé. Plodí zelenožluté bobule, připomínající šišky.

Noni je velmi ceněna pro své blahodárné účinky na lidské zdraví. Má antiseptické účinky, snižuje vyčerpání organismu a působí jako přírodní stimulant. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a dalších významných látek, z nichž nejvíce „zázračný“ je tzv. proxeronin, který příznivě ovlivňuje hormonální rovnováhu v těle.

Více informací

61 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena noni je možné vysévat celoročně a pěstovat jako pokojovou rostlinu. Před výsevem se semena máčí 48 hodin ve vlažné vodě a následně se vysévají do rašelinového substrátu do hloubky 0,5–1 cm. Doba klíčení je 8–12 týdnů při teplotě 22–28 °C. Aby semena zdárně vyklíčila, jsou nutné vyšší teploty a stálá vlhkost substrátu. Ideální je pro tyto účely minipařeniště či miniskleník.

Pěstování noni není nijak náročné, ale vzhledem k tomu, že se jedná o teplomilnou rostlinu, vyžaduje celoročně poměrně vysoké teploty. V létě můžete rostlinu umístit na venkovní stanoviště, chráněné před větrem. Není ale mrazuvzdorná, takže je nutné ji včas uklidit do místnosti s teplotou alespoň 20 °C.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Polostinné
Výška:120 a více
Barva květu:Bílá
Barva ploduŽlutá, Zelená
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu