×

Kategorie

Africký meloun Kiwano - Cucumis metuliferus - semena - 8 ks

×

Africký meloun Kiwano je exotická zelenina, původem z Afriky. Rostlina má liánovitý růst, její výhonky mohou dosahovat délky až několika metrů. Listy i květy jsou podobné okurkám.

Plodí oranžové bobule s pichlavými ostny. Velikost plodu je okolo 10 cm. Plody se konzumují v syrovém stavu, přidávají se do salátů, sladkých a slaných pokrmů. Mají vysoký obsah vitamínů a minerálů.

Číst více
46 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001032
Přidat k oblíbeným
Popis

Před výsevem semínka namočte na 1 – 2 dny do vlažné vody. Následně je vysaďte do výsevního substrátu do hloubky max. 1 cm, a to ideálně v březnu. Klíčení trvá 4 – 6 týdnů. Rostliny se přesazují ven nejdříve v druhé polovině května. Teplota nesmí klesnout pod 15 °C.

Stanoviště by mělo být slunečné a teplé. Pokud máte k dispozici skleník, rostlině se bude dařit lépe tam. Rostliny sázejte do vzdálenosti alespoň 80 cm od sebe. Vždy musíte sázet několik rostlin najednou kvůli vzájemnému opylení.

Půda by měla být lehká, bohatá na živiny, s dostatkem vláhy.

Kiwano je nutné vždy pěstovat s konstrukcí, neboť se jedná o liánovitou rostlinu. Když výhonky dorostou na délku 1,5 m, začněte je zastřihovat. Plody se sklízejí ve své plné zralosti, kdy získávají lehce oranžovou barvu.

Číst více
Detaily produktu
1001032

Parametry

Výška:
120 a více
Výsev / výsadba:
Březen
Stanoviště:
Slunečné
Nejčastější dotazy
Podobné zboží
Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se