Ostatní exotické plody

Africký meloun Kiwano - Cucumis metuliferus - semena - 8 ks

1001032

Nové

Africký meloun Kiwano je exotická zelenina, původem z Afriky. Rostlina má liánovitý růst, její výhonky mohou dosahovat délky až několika metrů. Listy i květy jsou podobné okurkám.

Plodí oranžové bobule s pichlavými ostny. Velikost plodu je okolo 10 cm. Plody se konzumují v syrovém stavu, přidávají se do salátů, sladkých a slaných pokrmů. Mají vysoký obsah vitamínů a minerálů.

Více informací

46 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před výsevem semínka namočte na 1 – 2 dny do vlažné vody. Následně je vysaďte do výsevního substrátu do hloubky max. 1 cm, a to ideálně v březnu. Klíčení trvá 4 – 6 týdnů. Rostliny se přesazují ven nejdříve v druhé polovině května. Teplota nesmí klesnout pod 15 °C.

Stanoviště by mělo být slunečné a teplé. Pokud máte k dispozici skleník, rostlině se bude dařit lépe tam. Rostliny sázejte do vzdálenosti alespoň 80 cm od sebe. Vždy musíte sázet několik rostlin najednou kvůli vzájemnému opylení.

Půda by měla být lehká, bohatá na živiny, s dostatkem vláhy.

Kiwano je nutné vždy pěstovat s konstrukcí, neboť se jedná o liánovitou rostlinu. Když výhonky dorostou na délku 1,5 m, začněte je zastřihovat. Plody se sklízejí ve své plné zralosti, kdy získávají lehce oranžovou barvu.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Výsev / výsadba:Březen
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu