Ostatní exotické plody

Klikva velkoplodá - Vaccinium macrocarpon - semena - 10 ks

1002337

Nové

Klikva velkoplodá, neboli americká brusinka, je plazivý keřík, který na výšku dosahuje pouze pár centimetrů. Výhony jsou ovšem poměrně dlouhé, až 180 cm. Od května do června vytváří růžové květy a následně červené bobule. Ty mají kyselou chuť.

Klikva je bohatým zdrojem vitamínů a využívá se v léčitelství při horečce, infekcích močových cest apod.

Rostlina je mrazuvzdorná.

Více informací

52 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před výsevem je nutné semena stratifikovat v chladničce po dobu jednoho měsíce. Poté je vyséváme od dubna do května do předem připraveného substrátu, který je smíchán s rašelinou (v poměru 1 díl zeminy na 2 díly rašeliny). Kyselý základ je nezbytný, neboť přirozeným prostředím klikvy jsou mokrá vřesoviště, a je tedy nutné se co nejvíce přiblížit těmto podmínkám.

Výsadbový substrát je nutné dostatečně zvlhčit. Rostliny vysazujeme do sponu 25 x 25 cm. Nakonec kolem rostlin rozmístíme mulč z pilin a rašeliny opět v poměru 1:2.

Stanoviště vyberte ideálně polostinné. Klikva má sice ráda plné slunce, ale v takovém případě jí budete muset dopřát opravdu bohatou zálivku, ideálně dešťovou vodou, aby substrát nevyschnul.

Rostlina je náročná na vydatnou zálivku a také na živiny, takže je nutné ji pravidelně přihnojovat bezchlorovými NPK hnojivy.

Na zimu dopřejte rostlinám nastýlku z chvojí.

První plody bude mít rostlina přibližně za 2 – 3 roky od výsadby.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné, Slunečné
Výška:0 - 10 cm
Doba květu:Květen, Červen
Barva květu:Růžová
Výsev / výsadba:Červen, Květen, Duben
Barva ploduČervená
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu