Ostatní exotické užitkové rostliny

Podzemnice olejná - Arachis hypogaea - semena - 3 ks

1002308

Nové

Podzemnice olejná patří mezi jednoleté luštěniny. Rostlina pochází z Jižní Ameriky, kde se pěstuje už přibližně 6 tisíc let. Její žluté květy připomínají květy hrachu.

Jakmile dojde k oplození, začne se květ se semeníkem zavrtávat do země, proto je nutné pěstovat rostlinu v dostatečně lehké půdě a zajistit jí prostor. V zemi se pak vyvine tvrdý lusk, který obsahuje známé arašídy.

Ty jsou plné vitamínů a obsahují tzv. resveratrol, což je látka, která má silné antibakteriální a antioxidační účinky.

Více informací

41 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Podzemnici olejnou lze pěstovat doma, ve skleníku nebo venku na zahradě. Nejlépe se jí ale bude určitě dařit ve skleníku, kde ji můžete zajistit ideální podmínky.

V našich podmínkách je lepší semena předpěstovat, a to asi 2 měsíce před samotnou výsadbou. Semena se před výsevem máčí 48 hodin v teplé vodě. Klíčení trvá 3 – 6 týdnů při teplotě 26 - 28° C. 

Předpěstované sazenice se přesazují na venkovní záhon nejdříve koncem května. Nízké teploty by rostlinu mohly zcela zničit. Teploty by nikdy neměly klesnout pod 20 °C.

Rostlinky vysazujeme 20 – 30 cm od sebe do řádků vzdálených 60 – 70 cm.

Stanoviště by mělo být slunečné s humózní, lehkou půdou, s neutrálním pH a s dobrým zásobením živinami (především draslík a fosfor).

Abyste se dočkaly kvalitních plodů, potřebuje rostlinka alespoň 5 měsíců teplého počasí a dostatečnou závlahu (kromě období květu).

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Barva květu:Žlutá
Výsev / výsadba:Červen
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaLetničky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

13 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu