Ostatní listnaté stromy a keře

Mahagon - Swietenia mahagoni - semena - 5 ks

1002413

Nové

Tento druh mahagonu pochází z oblasti jižní Floridy a patří mezi nejvzácnější tropické dřeviny. Na Floridě je dnes veden jako ohrožený druh.

Jedná se o opadavý strom s výškou okolo 30 – 35 m. Kvete drobnými žlutými květy, a to pouze jednou za 7 let.

Mahagon je znám především díky svému tvrdému a krásně zbarvenému dřevu s bohatou kresbou. To se využívá k výrobě kvalitního nábytku, hudebních nástrojů atd.

Je také prokázáno, že mahagon redukuje znečištění vzduchu, což je jeden z důvodů, proč se právě tento strom s oblibou vysazuje v parcích jako okrasná dřevina.

Více informací

47 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena doporučujeme nejprve stratifikovat v lednici ve vlhkém písku. Vysévat je můžete po celý rok. Hloubka výsevu by měla být 0,5 – 1 cm. Semínka pěstujte v miniskleníku nebo pařeništi, kde lze udržet vyšší vzdušnou vlhkost. Miniskleník postavte na světlé místo (ale ne přímé slunce) s teplotou okolo 28 °C. Semena vyklíčí za 1 – 3 měsíce, klíčení je nepravidelné a může trvat i déle.

Mahagon se v našich podmínkách pěstuje jako pokojová rostlina na teplém a světlém místě.

Rostlinky o výšce přibližně 8 cm přesaďte do květináče s výživnou, písčitohlinitou půdou. Na dno dejte dostatečnou drenážní vrstvu.

Zálivka by měla být méně častá, ale vydatná, hnojení pravidelné tekutými hnojivy.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Žlutá
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu