Ostatní listnaté stromy a keře

Dilenie indická - Dillenia indica - semena - 6 ks

1001339

Nové

Dilenie indická je stálezelený strom či keř pocházející z jihovýchodní Asie, kde roste v nížinných lesích a pralesích. Dorůstá do výšky cca 15 m. Kvete krásnými bílými květy, které mají v průměru až 20 cm.

Tato rostlina vytváří velké jedlé plody, připomínající jablka. Odtud také pochází název „sloní jablko“. Plody dilenie se používají k přípravě osvěžujících nápojů nebo se upravují stejně jako zelenina.

Více informací

47 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Vzhledem k tomu, že se dilenie pěstuje jako pokojová rostlina, je možné ji vysévat celoročně. Semena před výsevem namočte na 24 hodin do vlažné vody. Poté je vysejte do hloubky cca 1 cm do spařeného výsevního substrátu, příp. můžete vysévat do perlitu nebo kokosového vlákna. Pro zajištění optimálních podmínek se doporučuje ke klíčení použít miniskleník. Teplota by neměla klesnout pod 25 °C. Rostlině bude také vyhovovat vyšší vzdušná vlhkost. Doba klíčení je cca 1 měsíc.

Vzrostlé rostlinky přesaďte do květináče s dobře propustným, vápenatým substrátem. Důležité je na dno dát drenáž z perlitu či štěrku.

Dilenie má ráda slunečná a teplá stanoviště. Teplota při pěstování by neměla být nižší než 18 °C.

Rostlinku pravidelně zalévejte, roste a přihnojujte hnojivem na exotické rostliny.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Bílá
MrazuvzdornostNe
Speciální vlastnosti:Stále zelené
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu