Ostatní listnaté stromy a keře

Trubač kořeňující - Campsis radicans - semena - 10 ks

1000112

Nové

Trubač kořeňující je popínavá rostlina, původem ze Severní Ameriky, dosahující do výšky až 8 m. Tvoří krásné oranžovočervené květy, které mají trubkovitý tvar a jsou podobné drobným gloxíniím.

U nás se pěstuje jako okrasná rostlina, kterou lze využít pro zpestření plotů, pergol či zdí.

Rostlina je plně mrazuvzdorná.

Více informací

36 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před samotným výsevem proveďte studenou stratifikaci. Tzn. semena vložte do misky s pískem a zakryjte fólií na 60 dní. Pravidelně semena kontrolujte, aby neplesnivěla.

Poté semena trubače namočte na několik hodin do vlažné vody a vysévejte přímo na substrát, nezatlačujte. Doba klíčení je přibližně 1 měsíc nebo déle. Klíčení je nepravidelné, jedná se o exotickou rostlinu. 

Trubač je popínavá rostlina, které se bude nejlépe dařit na teplém a slunečném stanovišti. Důležité je pěstovat ho s oporou, ideální v tomto případě je zeď či pergola.

Půda by měla být propustná, hluboká, mírně zásaditá, s vyšším obsahem humusu. Rostlina nemá ráda přílišné sucho, ale stejně tak ani přílišné zamokření půdy, které může způsobovat plísně.

Trubač je mrazuvzdorná rostlina a na zimu není potřeba provádět žádná zvláštní opatření. Doporučujeme přemístit ven až po prvním či druhém roce. 

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Oranžová
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu