Ostatní

Zelená hořčice Komatsuna - Brassica rapa var. komatsuna - semena - 20 ks

1002539

Nové

Komatsuna je druhem asijské listové zeleniny, někdy nazývaná také jako japonský špenát nebo čínská hořčice. Je to výnosná rostlina, kterou lze pěstovat celoročně doma nebo od jara do podzimu na venkovním záhoně. Má velké zelené listy v otevřené růžici a příjemně hořčičnou pikantní chuť.

Komatsuna je základem japonské kuchyně. Konzumuje se v syrovém či vařeném stavu.

Tato zelenina má blahodárný účinek na lidské zdraví. Díky vysokému obsahu vitamínu C zvyšuje obranyschopnost organismu, betakaroten a lutein bojují proti degeneraci oční sítnice. Komatsuna má také příznivý vliv na zuby, kosti a kardiovaskulární systém.

Více informací

25 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena lze vysévat přímo na venkovní stanoviště od jara až do podzimu. V zimním období lze pěstovat doma. Hloubka výsevu je 0,5 – 1 cm, vzdálenost semen 2,5 cm. Doba klíčení je 10 – 14 dní.

Stanoviště by mělo být slunečné, příp. polostinné, s výživnou a dobře propustnou půdou. Rostlina je tolerantní k výkyvům teplot. Nemá velké nároky na pěstování.

Sklizeň je možná už asi měsíc po výsevu, v zimě přibližně za 2 měsíce. Rostliny se odřezávají 2 cm na povrchem půdy. Poté znovu obrůstají.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Chuť Asie na českém stole, pěstujte nejen pekingské zelí

Druhy zeleniny, které mnozí neumějí ani pojmenovat, to je asijská kuchyně.

Méně známé druhy rostlin vhodných do salátů (část 3.)

Exotické druhy salátů, se kterými můžete experimentovat.

7 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu