Ostatní

Kdoulovec - Chaenomeles Japonica - semena - 5 ks

1000509

Nové

Kdoulovec japonský je opadavý trnitý keř, který dorůstá do výšky okolo 100 cm. Je poměrně rozložitý, na šířku může mít až 3 m. Kvete od dubna do května cihlově červenými květy.

Plodem jsou kulovité žlutozelené malvice, které jsou sice jedlé, ale k samostatnému pojídání se díky se kyselé chuti příliš nehodí. Přidávají se však do nejrůznějších pokrmů jako dochucovadlo.

Tento keř se hodí do zahrady jako solitéra nebo se využívá k tvorbě živých plotů.

Rostlina je vhodná pro pěstování a tvarování jako bonsaj.

Více informací

63 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena kdoulovce se přes zimu stratifikují ve vlhkém písku v chladničce či ve sklepě, min. po dobu 30 dnů. Na jaře se vysévají do rašelinových květníků, ve kterých můžete vzrostlé sazeničky vysadit rovnou na záhon. Kdoulovec japonský vysazujte alespoň 50 cm od sebe, jedná se o poměrně rozložitý keř.

Rostlina vyžaduje slunečné a chráněné stanoviště. Na půdu je nenáročná. Vyhovují jí vápenité, příp. i kamenitější půdy, které jsou dobře propustné a mají neutrální nebo mírně kyselé pH.

Kdoulovec vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení. Naše klimatické podmínky mu vyhovují, není nutné ho na zimu uklízet. Doporučuje se ale rostlině dopřát nastýlku z chvojí nebo listí.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:100 - 120 cm
Doba květu:Duben
Barva květu:Červená
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Jedlé
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
Roční období kveteníKvetoucí na jaře
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

20 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu