Ostatní

Oslizák líbezný - Aegle marmelos - semena - 3 ks

1002851

Nové

Oslizák pochází z Indie, kde roste na suchých místech do nadmořské výšky až 1200 m. Toleruje vysoké teploty v létě a v zimě i krátkodobý pokles teplot mírně pod bod mrazu.

Rostliny jsou vysoké 8 – 12 m, v našich podmínkách dorůstají do výšky max. 3 m. Jsou velmi vhodné k řezu a tvarování jako bonsaje.

Oslizák kvete od dubna do července krémovými květy. Aby došlo k tvorbě květů, vyžaduje delší období sucha. Následující rok plodí kulovité či oválné plody, které jsou v době zralosti žluté až žlutohnědé. Dužina je žlutá až oranžová. Ve své domovině se tyto plody s oblibou konzumují. Jejich specifická vůně a chuť však mnoho lidí od konzumace odradí.

Rostlina se také využívá v lidovém léčitelství ke stabilizaci trávicího systému, snižuje překyselení organismu a působí protizánětlivě.

Více informací

37 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena oslizáku se vysévají celoročně, neboť se pěstuje jako pokojová rostlina. Před výsevem namočte semena na 2 dny do vlažné vody. Hloubka výsevu je 1 cm. Doba klíčení je 4 – 5 týdnů.

Oslizák se pěstuje podobně jako jiné citrusy. Ideální teplota pro pěstování by měla být okolo 25 °C. Má rád slunečná stanoviště a vysoké teploty.

Zemina by měla být výživná, lehká, dobře propustná. Tato rostlinka si ale poradí i se širším spektrem druhů půd. Bude se jí dařit také v těžší půdě či chudší na živiny. Toleruje jak sucho, tak půdní vlhkost, a poměrně široký rozptyl pH (5 – 10).

Rostlinu můžete přihnojovat 1 – 2x za 14 dní plným NPK hnojivem s vyšším obsahem dusíku.

Na zimu oslizák přemístěte do chladné místnosti s teplotou 10 °C.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Bílá
Barva ploduHnědá
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

20 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu