Palmy

Palma - Parajubaea torallyi - semena - 2 ks

1001420

Nové

Tato palma pochází z Jižní Ameriky, kde roste ve velkých nadmořských výškách a je přizpůsobena poněkud jinému prostředí než ostatní druhy. Na rozdíl od ostatních palem má ráda celoročně nižší teploty, v zimě snese běžně teplotu -8 °C, udává se až -13 °C, ale toto je teplota, která dlouhodobě není pro rostlinu přijatelná.

Přirozeným prostředím tohoto druhu jsou skalnaté svahy a místa, kde je dlouhodobě vlhká půda. Je to tedy poměrně odolný druh a v našich podmínkách se pěstuje dobře.

Jediným problémem je klíčivost semen, která může být až v řádech několika let. Zvýšení klíčivosti lze docílit nasimulováním přirozených podmínek. Je dobré, aby semena prošla obdobím klidu (v suchu a chladu) po dobu několika měsíců. Ke klíčení není potřeba ani vysoká teplota, spíše větší rozdíl teplot mezi dnem a nocí.

Palma Parajubaei je mohutná rostlina, dorůstající do výšky několika metrů. Má až 5 m dlouhé listy a jedlá semena.

Více informací

36 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

I přesto, že se jedná o exotické rostliny, je pěstování v našich podmínkách poměrně nenáročné. Palmy se pěstují jako pokojové, příp. přenosné rostliny. Jejich výsev je možný celoročně.

Před výsevem se semena máčí 48 ve vlažné vodě, kterou je vhodné pravidelně měnit. Poté se semena vysévají do hloubky cca 0,5 cm. Doba klíčení je nepravidelná, v řádech měsíců až let. Substrát během klíčení udržujte mírně vlhký, snažte se vytvořit i vysokou vzdušnou vlhkost, např. pěstováním v miniskleníku. Teplota při klíčení by měla být okolo 28 °C.

Rostliny se po vyklíčení pěstují na slunečném či polostinném stanovišti s teplotou 20 – 25 °C. Palmám nedělá dobře přímé sluneční světlo, vhodné je spíše světlo rozptýlené.

Substrát by měl být dobře propustný, výživný, s příměsí rašeliny a písku. Na dno květináče dejte drenáž ze štěrku či hrubého písku. Vhodné je také uložit květináč do misky s keramzitem, případně keramzit dát na povrch substrátu, aby udržoval substrát stále mírně vlhký.

Zálivka by měla být pravidelná, při pěstování v suchých místnostech ji podpořte každodenním rosením listů. Rostliny však nemají rády příliš mokrý substrát, proto ho nechte vždy mezi zálivkami mírně proschnout.

Rostliny můžete přes letní měsíce pěstovat venku na balkóně.

Přes zimu palmy přemístěte do chladné místnosti s teplotou 5 – 15 °C. V tu dobu by se měla omezit zálivka a vynechat hnojení.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Vzpomínka na dovolenou v teplých krajích

Palmy jsou atraktivními pokojovými rostlinami. Navíc se dají dobře letnit, takže v teplých měsících roku budou...

23 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu