Pevné hnojivo

BioPon zahradnické vápno - 1 Kg

7000194

Nové

Univerzální zahradnické vápno je určené pro ošetřování stromů a snižování kyselosti půdy. Vápnění stromů a keřů v zimním až jarním období chrání rostliny před zmrznutím a vytvářením trhlin, díky nimž je rostlina náchylnější k infekcím a napadení škůdci.

Vápnem ošetřené kmeny odrážejí sluneční světlo a chrání kmen před přehříváním. V důsledku toho se v noci, kdy teplota prudce klesne, neobjeví v kůře trhliny. Vápno vytvoří ochrannou vrstvu na povrchu kůry. 

Odkyselení půdy s pomocí vápna umožňuje udržovat optimální pH půdy a zlepšuje její konzistenci. 

Více informací

67 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Bělení stromů: používejte od listopadu do konce března v době, kdy neprší a teplota je nad 0 °C. Doporučuje se bělit všechny ovocné stromy a popínavé keře (rybíz, angrešt atd.). 

Vápnění půdy: používejte na konci podzimu nebo začátku jara 3 - 4 týdny před plánovaným setím nebo výsadbou a před použitím jiného organického hnojiva. Na mokrou půdu vysypte přibližně 0,5 - 1 kg vápna na 10 m2. Přípravek je možné také aplikovat na půdu, kde již rostliny rostou. Nejprve však musíte půdu zalít dostatečným množstvím vody tak, aby došlo k odstranění bílého prášku z rostlin. Jedno ošetření za sezónu je dostatečné. 

Nepoužívejte na acidofilní rostliny - rododendrony, borůvky, azalky atd. 

Složení: vápenec. Neutralizační hodnota: 50 - 55. Celkový vápník: 34 - 36 %. 

Bezpečnostní upozornění a další pokyny jsou uvedeny na obale. 

 
Detailní informace
Určené pro:Ovoce
Typ hnojivaPevné
Hnojivo pro:Stromy a keře
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu