×

Kategorie

Pistácie atlantská - Pistacia Atlantica - semena - 5 ks

×

Pistácie atlantská, jinak známá také jako Řečík atlantický, je opadavý strom vysoký až 7 m. Rostlina kvete od března do dubna.

V Evropě je tato odrůda rozšířená zejména v Řecku. U nás se pěstuje převážně jako pokojová nebo přenosná rostlina.

Číst více
59 Kč s DPH
Není skladem
Informujte mě, až bude k dispozici
Kód zboží:
1003542
Přidat k oblíbeným
Popis

Pistácii je možné pěstovat jako pokojovou rostlinu nebo ji můžete v teplejších oblastech vysadit i ven do zahrady.

Před výsevem semena stratifikujte v lednici ve vlhkém písku. Poté je vysaďte do květináče do hloubky 1 cm. Teplota pro klíčení je 23 – 25 °C, doba klíčení je 2 – 3 měsíce, i déle.

Stanoviště by mělo být slunečné nebo polostinné. Při venkovním pěstování vyberte rostlině chráněné místo u zdi.

Na půdu pistácie není náročná. Má ráda sušší a propustné půdy s obsahem písku. V příliš mokrých nebo kyselých půdách se jí dařit nebude.

Zálivka by měla být pravidelná, hlavně přes léto, aby substrát příliš nevyschnul. Od jara do léta se doporučuje přihnojování hnojivy pro subtropické rostliny.

Pokud rostlinu pěstujete v nádobě, pak je vhodné ji na zimu přemístit do chladné místnosti s teplotou do 6 °C. Vzhledem k tomu, že pistácie opadá, nevyžaduje světlo. Zálivku omezte a hnojení zcela vynechte. Při pěstování v zahradě snese pistácie i nízké teploty a je považována za mírně mrazuvzdornou. Určitě ale neuškodí, pokud jí budete chránit listím nebo chvojím. Takové opatření se vyplatí především u mladých rostlin.

Abyste dosáhly tvorby plodů, je nutné pěstovat alespoň dvě rostliny najednou. Plodů se dočkáte zejména při pěstování pistácie jako přenosné rostliny, neboť vytvářením vhodných podmínek můžete výrazně prodloužit její vegetační dobu. 

Číst více
Detaily produktu
1003542

Parametry

Výška:
120 a více
Vegetační doba
Trvalky
Stanoviště:
Slunečné
Podobné zboží
Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se