Pistácie

Pistácie atlantská - Pistacia Atlantica - semena - 5 ks

1003542

Nové

Pistácie atlantská, jinak známá také jako Řečík atlantický, je opadavý strom vysoký až 7 m. Rostlina kvete od března do dubna.

V Evropě je tato odrůda rozšířená zejména v Řecku. U nás se pěstuje převážně jako pokojová nebo přenosná rostlina.

Více informací

59 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Pistácii je možné pěstovat jako pokojovou rostlinu nebo ji můžete v teplejších oblastech vysadit i ven do zahrady.

Před výsevem semena stratifikujte v lednici ve vlhkém písku. Poté je vysaďte do květináče do hloubky 1 cm. Teplota pro klíčení je 23 – 25 °C, doba klíčení je 2 – 3 měsíce, i déle.

Stanoviště by mělo být slunečné nebo polostinné. Při venkovním pěstování vyberte rostlině chráněné místo u zdi.

Na půdu pistácie není náročná. Má ráda sušší a propustné půdy s obsahem písku. V příliš mokrých nebo kyselých půdách se jí dařit nebude.

Zálivka by měla být pravidelná, hlavně přes léto, aby substrát příliš nevyschnul. Od jara do léta se doporučuje přihnojování hnojivy pro subtropické rostliny.

Pokud rostlinu pěstujete v nádobě, pak je vhodné ji na zimu přemístit do chladné místnosti s teplotou do 6 °C. Vzhledem k tomu, že pistácie opadá, nevyžaduje světlo. Zálivku omezte a hnojení zcela vynechte. Při pěstování v zahradě snese pistácie i nízké teploty a je považována za mírně mrazuvzdornou. Určitě ale neuškodí, pokud jí budete chránit listím nebo chvojím. Takové opatření se vyplatí především u mladých rostlin.

Abyste dosáhly tvorby plodů, je nutné pěstovat alespoň dvě rostliny najednou. Plodů se dočkáte zejména při pěstování pistácie jako přenosné rostliny, neboť vytvářením vhodných podmínek můžete výrazně prodloužit její vegetační dobu. 

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu