Růže

Růže svraskalá - Rosa rugosa - semena - 5 ks

1000902

Nové

Růže svraskalá je původem z Asie. Jedná se o hustý trnitý keř, s výškou 1 – 1,5 m. Typické jsou pro něj krásné růžové květy o průměru až 10 cm, které nádherně voní. Objevují se začátkem léta a vydrží až do příchodu prvních mrazů.

Šípky mají oranžovou barvu a jsou bohaté na vitamín C. Využívají se stejně jako šípky, které známe z našich krajin. Lze z nich vařit marmeládu, sirup nebo čaj.

Více informací

52 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena nejprve stratifikujte po doby 6 týdnů v lednici či na jiném chladném místě. Poté je namočte na 12 hodin do vody a následně vysejte do hloubky 5 mm. Doba klíčení je několik měsíců.

Stanoviště by mělo být slunečné či polostinné. Na půdu rostlina není náročná, zemina jen musí být dostatečně propustná. Snese i zasolení půdy.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Doba květu:Srpen, Říjen, Červenec, Září
Barva květu:Růžová
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Růže není rostlinou na rok – jak na...

Sázíme je většinou ve větších počtech.

Růže není rostlinou na rok – jak na...

Růže je nekorunovanou královnou květin

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu