Šeflera

Šeflera paprskovitá - Schefflera arboricola - semena - 6 ks

1001322

Nové

Šeflera je původem z Austrálie a jihovýchodní Asie. U nás je to velice oblíbená pokojová rostlina, neboť je poměrně nenáročná na pěstební podmínky.

Šeflera paprskovitá rychle roste a je mohutná. V přirozených podmínkách se jedná o několik metrů vysoký strom, kterému se někdy přezdívá také deštníkový strom, a to díky vzhledu svých listů. Doma Vám doroste do výšky přibližně 150 cm.

Rostlina je jedovatá a může dráždit sliznice a pokožku.

Více informací

52 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Šeflera je typická pokojová rostlina a přizpůsobí se prakticky jakýmkoliv pěstebním podmínkám. Semena se vysévají celoročně do půdy s teplotou cca 24 °C.

Stanoviště pro tuto rostlinku by mělo být dostatečně světlé, ale ne na přímém slunci. Můžete jí letnit venku, ale spíše se to nedoporučuje. Má radši stabilní pěstební podmínky.

Substrát by měl být pro pokojové rostliny. Dobré je umístit květináč do misky s keramzitem či štěrkem, neboť šeflera má ráda vysokou vzdušnou vlhkost (okolo 85 %).

Rostliny pravidelně zalévejte odstátou vodou, roste a přihnojujte v době vegetace 1x za 14 dní. Ideální teplota pro pěstování je 20 – 25 °C.

Na zimu rostlinky přemístěte do místnosti s teplotou 10 – 18 °C, zmírněte zálivku a vynechejte hnojení.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu