Semena užitkových rostlin

Čajovníkový strom - Melaleuca acuminata - semena - 50 ks

1000430

Nové

Čajovníkový strom, známý pod názvem Kajeput, je rostlina příbuzná Eukalyptu a Myrtě. Čajovník je stálezelený keř vonící po citrusech. Hojně je rozšířen v oblasti Západní Austrálie.

Rostlina dorůstá do výšky 1 – 3 m a kvete bílými květy. 

Více informací

49 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena vysévejte hned po jejich obdržení, neboť poměrně rychle ztrácejí klíčivost. Před výsevem narušte jejich obal pilníkem a 2 dny je máčejte ve vlažné vodě. Poté je vysaďte do rašelinového substrátu. Doba klíčení je 6 – 8 týdnů při teplotě 20 – 25 ºC. Substrát by měl být stále mírně vlhký, vhodné je využít minipařeniště.

Až vyrostou rostlinky do výšky 12 cm, je vhodné je začít zaštipovat, aby se začaly bohatě větvit.

Čajovník můžete přes léto umístit na polostinné stanoviště s výživným, hlinitopísčitým substrátem s obsahem rašeliny. Důležitá je pravidelná zálivka a případné hnojení.

V září pak rostliny přemístěte do světlé místnosti, kde bude během celé zimy teplota okolo 10 – 15 ºC.

Na konci zimy můžete provést radikálnější řez a na jaře rostlinu přesadit.

Pokud budete rostlinu pěstovat celoročně venku, doporučuje se s tím začít u min. tříleté rostliny, která snese i silnější mrazy. I přesto je ale vhodné rostlinu na zimu zakrývat chvojím nebo listím, příp. jí vytvořit umělý kryt.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Výška:120 a více
Barva květu:Bílá
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu