×
PPL Parcelshop
Hledat v našem blogu

Strelície – známá květina z květinářství

Rostlina strelície, s netradičně zabarvenými semínky ve velikosti hrášku vzbudí pozornost snad každého. Oranžovo – černá semínka vytváří silný kontrast a už napovídají, že se bude jednat o velice zvláštní rostlinu.

Strelície pochází ze stejného rodu rostlin jako banánovníky, je s nimi proto blízce spjatá, ale místo banánů vytváří atraktivní květy.

Jak strelícii pěstovat?

Substrát použijeme lehký, dobře propustný. Zálivka záleží hlavně na počtu listů. Čím více listů, tím více vody. V zimě se zálivka sníží na minimum.

Vhodné místo pro strelícii by mělo být slunečné, nejlépe s přímým sluncem přes oběd.

Jak pěstovat strelícii ze semínek?

Semena je dobré na jeden až dva dny před výsevem namočit do teplé vody, abys se urychlilo klíčení. Klíčení trvá tři až čtyři týdny.

Půda, do které vložíme semínka by měla být humózní, s ph hladinou ne více než 7. Možné je také použít sadbovací tablety Jiffy.

Nejdříve vyplníme květináč vrstvou drenáže. Vhodný je také perlit. Poté do květináče vložíme substrát a do něj se vloží semínko 2 až 3 cm hluboko. Takto připravený květináč se semínkami uložíme na teplé místo – do pokoje. Přes květináč můžeme protáhnout fólii, zvýší se tak teplota a vlhkost semínku. Jakmile uvidíme první klíček, fólie se odstraní.

"
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se