Tomatillo/Mochyně

Tomatillo Verde - Physalis ixocarpa - semena - 7 ks

1003342

Nové

Tomatillo Verde je původem z Mexika. Rostlina dosahuje výšky 70 – 120 cm a je velice výnosná. Z jedné rostliny můžete sklidit až stovku plodů.

Nezralé plody mají spíše zeleninovou chuť a hodí se k tepelné úpravě. Dozrálé plody pak můžete konzumovat za syrova jako jiné druhy ovoce. Vzhledem k výnosnosti rostliny je možné plody zavařit a udělat z nich vynikající marmeládu.

Plody tomatilla neboli také mochyně jsou velmi oblíbené pro svůj vysoký obsah vitamínů.

Více informací

37 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

S předpěstováním semen můžeme začít od února do dubna. Ideální hloubka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčení je obvykle 1 - 2 týdny, u některých netradičních odrůd to může trvat i déle. Při klíčení je důležité udržovat teplo. 

Od půlky května je možné malé rostlinky přemístit ven, pokud již tedy nehrozí ranní mrazíky. Ideální spon je 80 x 50 cm. 

Konečné stanoviště by mělo být teplé, slunečné a dobře chráněné.

Substrát doporučujeme používat vždy spařený pro rajčata papriky. Zeminu propaříme např. v mikrovlnné troubě. Nezapomínat na pravidelnou zálivku a hnojení, např. hnojivem kristalon pro rajčata a papriky

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Únor, Březen, Duben
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu