Třešeň

Barbadoská třešeň - Malpighia glabra - semena - 4 ks

1003530

Nové

Barbadoská třešeň neboli Acerola je stálezelený keř či stromek, který může dorůstat do výšky až 6 m. Kvete růžovými či červenými květy, ze kterých se následně vytvářejí červené plody, připomínající naše třešně. Plody obsahují velké množství vitamínu C, ale i dalších látek (vitamíny, flavonoidy, minerály).

Acerola je pěstována zejména jako okrasná pokojová rostlina, neboť vypěstovat plody v našich klimatických podmínkách je poměrně obtížné. Dobře snáší řez, a tak se také často tvaruje jako bonsaj.

Více informací

43 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena aceroly je nejprve nutné namočit na 1 – 2 dny do vlažné vody. Poté je vysejte do hloubky 1 cm. Teplota ke klíčení by měla být alespoň 24 °C. První rostlinky se začnou objevovat cca po 6 týdnech.

Rostlinám se bude dařit na teplém stanovišti s dostatkem rozptýleného světla. Také je důležitá vysoká teplota, která by měla být okolo 30 °C, a to zejména v zimě, kdy rostlina kvete a plodí. Splnit tuto podmínku je poměrně obtížné. Vhodné je pěstovat rostlinu ve vytápěném skleníku či poblíž radiátoru.

V zimě je nutný dostatek světla, který je v našich podmínkách taktéž problematický. Pokud se chcete dočkat plodů, je potřeba dopřát rostlině alespoň umělé světlo.

Půda by měla být propustná, výživná a písčitá. Udržujte ji stále mírně vlhkou. Rostlině také dopřejte pravidelné rosení.

Plody se objevují přibližně po 3 – 4 letech od výsadby.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Červená
Barva ploduČervená
MrazuvzdornostNe
Speciální vlastnosti:Stále zelené
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu