Túje

Túje - Thuja plicata - semena - 18 ks

1001308

Nové

Túje, známá také pod názvem zerav obrovský, pochází z oblasti Severní Ameriky, kde roste na vlhkých místech. Odolává i špatně propustným půdám, chudých na živiny. Je také velice tolerantní k mrazu, kdy snese teploty i okolo -47 °C.

Tento jehličnan dorůstá do výšky až 60 m. Má velmi kvalitní, trvanlivé dřevo, které se s oblibou využívá ve stavebnictví.

V našich podmínkách se používá zejména k tvorbě živých plotů, které odolávají i znečištěnému ovzduší.

Více informací

36 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena tújí se vysévají v průběhu dubna. Dva dny před výsevem je nechte máčet ve vlažné vodě. Semena je třeba následně stratifikovat po dobu 4 - 6 týdnu (ve vlhkem písku v lednici, přikrýt folií a dávat pozor, aby semena neshnila). Poté je možné je vysadit do substrátu do hloubky přibližně 1 cm. Rostliny můžete sázet do nádoby nebo přímo na venkovní stanoviště. Rozestup mezi rostlinami by měl být alespoň 33 cm (ideálně 2 rostliny na 1 metr).

Tújím vyhovuje slunečné i polostinné stanoviště, snesou i mírný stín.

Půda by měla být dobře propustná, hlinitopísčitá, možný je i obsah vápníku v půdě. Okolí rostliny je vhodné zasypat vrstvou mulče.

Od května do srpna přihnojujte rostliny každé tři týdny.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Výška:120 a více
Výsev / výsadba:Duben
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Jak pěstovat jehličnany ze semínek: stratifikace a výsev

Vše o stratifikaci semen, návod na pěstování jehličnanů

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu