Tulipány

Tulipán vícekvětý Praestans Shogun - Tulipa - cibuloviny - 3 ks

2000164

Nové

Tulipán vícekvětý Praestens Shogun je nízká odrůda tulipánu, dosahující výšky maximálně 30 cm. Je vhodná k pěstování nejen v okrasných záhonech, ale také v pěstebních nádobách na balkonech a terasách.

Odrůda kvete od března do dubna nádhernými květy žlutooranžové barvy. Odrůda se dobře rozrůstá.

Velikost cibulek: 8/9

Více informací

41 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Tulipány se vysazují na venkovní stanoviště od září do října do hloubky 8 – 15 cm, 10 – 20 cm od sebe. S výsadbou opravdu vyčkejte až do září, aby tulipány nevyrašily ještě před zimou. Pak by se jejich růst výrazně omezil.

Stanoviště by mělo být slunné s dostatečně propustnou hlinitopísčitou půdou, výživnou, neutrální až mírně kyselou. Půda by měla být zrytá do hloubky 30 cm. Před výsadbou tulipánů je dobré přimíchat kompost nebo proleželý hnůj (ne čerstvý). Využít můžete i speciální hnojiva, např. Biopon.

Tulipány potřebují ke zdárnému růstu dostatečně vlhkou půdu. Přílišné sucho je může oslabit.

Po odkvětu odštípněte květní stonek a nechte rostlinu zcela zaschnout, aby cibulka získala co nejvíce živin. Cibulky vyjměte z půdy, osušte a uskladněte v papírových sáčcích na suchém vzdušném místě při teplotě okolo 20 °C.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:20 - 50 cm
Doba květu:Březen, Duben
Barva květu:Oranžová, Žlutá
Výsev / výsadba:Září, Říjen
Vegetační dobaTrvalky
Roční období kveteníKvetoucí na jaře
Druhy tulipánůMnohokvěté
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu