Ukončené produkty

Tabák Burley - Nicotiana tabacum - semena - 20 ks

1001914Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/12-tabak

Tabák Burley je odrůda tropických oblastí Jižní Ameriky, kde dorůstá do výšky několika metrů. V našich podmínkách, ve kterých se tato odrůda pěstuje poměrně dobře, se dočkáte výšky asi 1 m.

Jedná se o mutaci virginského tabáku s velkými listy, které se vyznačují specifickou chutí. Výhodou je, že poměrně rychle dozrává a je odolný vůči nemocem.

Semena tabáku jsou velice drobná.

Více informací

64 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena tabáku se vysévají od února do března do spařeného substrátu. Vysévají se mělce nebo přímo na povrch do vzdálenosti 3 cm od sebe. Vhodné je pak výsev navlhčit a překrýt fólií, nebo můžete využít minipařeniště.

Vzrostlé rostliny se vysazují po posledních mrazících na venkovní stanoviště do vzdálenosti 50 cm od sebe. Vyhovuje jim plné slunce a lehčí záhřevná půda, s neutrálním pH, kterou je vhodné zrýt do hloubky alespoň 20 cm.

V průběhu vegetace se rostliny pravidelně zalévají a kypří.

Doba sklizně přichází, když začnou listy odspodu žloutnout. Listy se suší v temné, dobře větrané místnosti 2 – 3 měsíce. Abyste získali kvalitnější tabák, pak je vhodné provést fermentaci, která spočívá v tom, že usušené listy opět navlhčíte a uchováte v nádobách bez přístupu vzduchu při teplotě cca 40 °C po dobu jednoho měsíce. Fermentované listy sušíte v teplé místnosti asi 4 dny.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:100 - 120 cm
Výsev / výsadba:Únor, Březen
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu