Ukončené produkty

Pastinák setý Gladiator F1 - Pastinaca sativa - semena - 100 ks

1003439Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/hledat?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=pastin%C3%A1k&submit_search=

Pastinák Gladiator F1 je hybridní odrůda s dobrou odolností vůči houbovým chorobám. Pastinák je nenáročný na pěstování a zároveň mrazuvzdorný, takže poskytne úrodu zeleniny po celou zimu. Kořeny dosahují délky až 30 cm a jsou velmi aromatické. Lze je využít k přímé konzumaci, sušení, konzervaci i k dlouhodobému skladování.

Pastinák je dobrým zdrojem vitamínu C, kyseliny listové a vlákniny.

Semena jsou mořená.

Více informací

21 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Pastiňák je zelenina s velmi dlouhou vegetační dobou, proto je potřeba ji vysévat brzy a počítat s tím, že na záhoně bude prakticky po celý rok.

Semena se vysévají přímo na venkovní záhon do hloubky 1 – 2 cm v průběhu března. Klíčení trvá 3 – 4 týdny. Doporučený spon je 30 – 40 x 10 cm.

Stanoviště by mělo být slunečné, příp. polostinné, s lehkou, písčitou a dobře prohnojenou půdou. Těsně před výsevem se již nedoporučuje půdu hnojit. Rostlinám je potřeba zajistit dostatečnou zálivku.

Pastinák se sklízí na podzim po zaschnutí natě. Je možné ho ale nechat v záhoně až do konce zimy. Sklizené kořeny se skladují ve vlhkém písku, při teplotě 0 – 1 °C.

 
Štítky
 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Březen
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Pěstování zeleniny v zimě? Jde to!

Která zelenina se dá vysévat po celý rok?

Pastinák

Jeho chutné kořeny jsou v kuchyni široce využitelnými, navíc je na pěstování nenáročný a téměř si ho nemusíte všímat.

Posledně prohlédnuté

Menu