×

Kategorie

Balíček cibulek lilií - Lilium - cibuloviny - 3 ks

×

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/93-lilie-

Lilie jistě není třeba představovat. Tyto překrásné rostliny rozzáří Váš domov i zahradu obrovskými květy, jejichž exotický vzhled upoutá každého návštěvníka. 

A pokud zrovna nechcete přemýšlet, jakou barevnou kombinaci zvolit, přinášíme Vám předem připravený balíček těchto úžasných květin. 

V balíčku naleznete Královskou lilii velkokvětou, jejíž bílé květy jsou doplněny sytě žlutým středem, dále pak čistě bílou Lilii Forever Summer a karmínově červenou Lilii Double Sensation, která s předchozími odrůdami vytvoří překrásný kontrast.

Číst víceShow less
241 Kč s DPH
Namísto 262 Kč
Kód zboží:
2000909Z
Přidat k oblíbeným
Popis

Ideální doba pro výsadbu lilií je na podzim v září až říjnu nebo na jaře od března do dubna. Cibulky by měly být uloženy tak hluboko, aby vrstva půdy nad nimi byla cca 3x vyšší než samotná cibulka. Tato doporučovaná hloubka chrání rostliny jak v zimě, tak i v létě před méně příznivým počasím.

Lilie vyžadují hlinitopísčitou, humózní, propustnou půdu, nejčastěji neutrální nebo mírně kyselou. Pod cibulku se dává drenáž z písku smíchaného s kompostem. Stanoviště by mělo být dostatečně slunečné, ale zároveň chráněné před přímým sluncem. Je možné je pěstovat také v polostínu.

Lilie mají rády přiměřenou zálivku, rozhodně se nedoporučuje, aby setrvávaly v přemokřené půdě.

Před zimou se lilie chrání vrstvou vyzrálého kompostu, který jim na jaře poskytne dostatek živin. Doporučuje se také mulčování, a to po celý rok. Na jaře je vhodné lilie hnojit. Lze použít speciální hnojivarohovin, slepičince či kopřivový výluh.

Odkvetlé květy se průběžně odstraňují.

Číst víceShow less
Detaily produktu
2000909Z

Parametry

Doba květu
Srpen
Červen
Červenec
Barva květu
Směs barev
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Září
Říjen
Pěstování
Doma
Venku
Odrůda
Nehybridní
Odrůda sadby
Jarní
Ozimá
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Nejčastější dotazy
Tipy z naší nabídky

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se