Ukončené produkty

Pomněnka alpinská - Myosotis alpestris - semena pomněnky - 180 ks

1002003Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/183-pomnenka-

Pomněnka alpská (Myosotis alpestris) je vysokohorským druhem pomněnek, který roste v horách Evropy, Asie a Severní Ameriky.

Pomněnka alpská je atraktivní dvouletá rostlina vhodná do okrasných truhlíků či na záhony, nebo do skalek. Je poměrně nízká, dosahuje max. 5 - 15 cm výšky, ale rozrůstá se i do šířky - 10 - 20 cm. 

Květy pomněnky vyrůstají z vrcholových dvojvijanů, také z vijanů postranních, ze začátku jsou květy narůžovělé či bílé, poté se změní do blankytně modré. Květy se objevují po celé léto, tedy od května až do září. 

Pomněnkám se dobře daří na slunečném či polostinném stanovišti. Půda by měla být humózní, neustále mírně vlhká. 

Více informací

18 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semínka pomněnky vysévejte ideálně v červnu, ale je možné je vysévat až do konce srpna. Můžeme je také vysít do výsevných misek nebo květináčků umístěných na parapetu. Ten by měl být slunný, ale bez přímého slunce. Výsev semen provádíme na substrát, semena jsou velmi drobná. 

Klíčení obvykle trvá 8 - 15 dní, může i déle. 

Substrát použijte učený pro výsev a množení, ideálně dobře spařený. Můžete ho zvlhčit rozprašovačem. Doporučujeme také přihnojovat, např. hnojením pro okrasné rostliny

Osivo vyséváme řídce na povrch substrátu, zastíníme a po vyklíčení lehce zasypeme. Rostliny nesnášejí sucho a milují polostín.

Rostlina je mrazuvzdorná, není potřeba žádné zvláštní péče během zimy. 

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Polostinné
Výška:10 - 20 cm
Doba květu:Květen, Červen, Červenec, Srpen, Září
Barva květu:Modrá, Růžová
Výsev / výsadba:Červen, Srpen, Červenec
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaDvouletky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu