Ukončené produkty

Jahodník lesní - Fragaria vesca - semena - 10 ks

1003233Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/hledat?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=jahodn%C3%ADk&submit_search=

Jahodník lesní je známou a oblíbenou rostlinou, zejména pro své neuvěřitelně sladké plody. Jahůdky jsou drobné, podlouhlé, sytě červené. Tento jahodník lze pěstovat ve venkovním záhoně nebo ve větší nádobě na balkóně. Dorůstá do výšky 10 – 20 cm.

Jahody mají, kromě své vynikající chuti, také mnoho blahodárných účinků na lidské zdraví. Působí silně močopudně, posilují cévy, snižují krevní tlak, cukr a cholesterol.

Více informací

25 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena jahodníku se vysévají koncem zimy do spařeného výsevního substrátu, smíchaného s perlitem. Příp. je možné po oteplení (koncem dubna) vysévat přímo na venkovní záhon. Předpěstování sadby je ale určitě výhodnější.

Semena se vysévají mělce, jen lehce se přihnou zeminou. Počítejte s delší dobou klíčení, až 3 týdny. Sazenice je potřeba dvakrát přepíchat. Poprvé v době, kdy mají první pravé listy (cca 4 – 6 týdnů od výsevu). Ven se vysazují silné rostliny s 5 listy, a to v nejdříve v dubnu (až do léta). Vše záleží na aktuálním počasí. Doporučuje se první květy vyštipovat, aby rostlina dostatečně zesílila.

Jahody se pěstují na slunném stanovišti s hlinitopísčitou půdou, která je dostatečně propustná, neutrální až mírně kyselá. Lze je pěstovat i ve vyšších a chladnějších polohách, kde ale musíte počítat s pozdější sklizní. Jahody sázíme do sponu 20 – 40 x 50 – 70 cm (podle robustnosti odrůdy). Jahody vyžadují dostatečnou zálivku, spíše vydatnou, než průběžné kropení. Často se kolem sazenic pokládá fólie nebo netkaná textilie, která udržuje teplou a vlhkou půdu a zabraňuje působení škůdců.

Sklizené jahody je nutné v krátkém čase zpracovat. Dlouhodobě vydrží pouze zmrazené či konzervované plody.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:0 - 10 cm
Barva ploduČervená
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Zeleninová zahrada pro děti

Jak učit děti pěstovat ze semínek, zábav pro děti, pěstování s dětmi, výběr vhodné zeleniny

Posledně prohlédnuté

Menu