Ukončené produkty

Krokus Barrs Purple - Crocus tommasinianus - cibuloviny - 3 ks

2000323Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/79-krokusy

Krokus Barrs purple je nízká trvalka, dosahující výšky max. 10 cm. Ve venkovním záhoně působí velmi jemně, díky svým světle fialovým kvítkům, doplněných o oranžové pestíky. Tyto rostliny budou jedny z prvních, které svými květy zpestří Vaši zahradu po zimě, neboť začínají kvést již v únoru.

Velikost cibulky: 5/7

Více informací

47 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Cibulky se vysazují na podzim do hloubky 7 - 10 cm. Je dobré počkat s výsadbou až na konec října, kdy ubývá přirozených škůdců. Před samotnou výsadbou je potřeba půdu dobře prokypřit, zbavit plevele a pohnojit uloženým kompostem. Půdu pro tyto cibuloviny nehnojíme chlévskou mrvou. Každoročně půdu přihnojujte kompostem, můžete přidat i ledek amonný, který se ovšem nesmí dotýkat listů.

Stanoviště by mělo být slunečné, aby rostliny dobře kvetly. S kvetením krokusy počkají až na první teplé dny, kdy je půda dobře prohřátá. Chladné počasí krokusům nevadí, snesou i teploty -5 °C.

Co dělat s cibulkami po odkvětu?

Pokud chceme mít další rok stejnou kvalitu květů, bude nutné cibulky vyndat. Ideální doba je koncem června, jakmile se cibulky zatáhnou. Dobře je očistíme, usušíme a uložíme do tmavé a chladné místnosti. Na podzim je opět vysadíme na záhon.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:0 - 10 cm
Doba květu:Březen
Barva květu:Fialová
Výsev / výsadba:Listopad
Vegetační dobaTrvalky
Roční období kveteníKvetoucí na jaře
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Drobné cibuloviny vítají jaro

Cibuloviny je ideální sázet na podzim

Co se dá dělat nejen na zahrádce v říjnu

Rady a tipy, co se dá ještě stihnout zasadit v měsíci říjnu

Posledně prohlédnuté

Menu