Ukončené produkty

Lilek - Baklažán Rosa Bianca - Solanum melongena - semena - 6 ks

1001119Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/134-lilek

Lilek Rosa Bianca je odrůdou pocházející z Balkánského poloostrova. Lze jej pěstovat ve skleníku či ve venkovních záhonech. Rostlina dosahuje výšky kolem 60 – 90 cm, a je proto nutné ji vyvazovat.

Lilek Rosa Bianca je velmi oblíben pro své krásné, netradiční plody, které se zbarvují do bílé barvy a mají světle až tmavě růžové žíhání. Plody jsou kulaté, v průměru mají 12 – 15 cm.

Kromě své výjimečné barvy mají také výbornou chuť, pevnou dužinu a málo semínek. Jsou vhodné pro jakékoliv tepelné zpracování – vaření, smažení, grilování atd.

Lilek je bohatý na vitamíny, má močopudné účinky, blahodárně působí na játra a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Doba zrání je přibližně 80 dní.

Více informací

33 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Lilek je teplomilná rostlina, která, kromě vyšší teploty, potřebuje pro svůj zdárný růst také dostatek vláhy a občasné přihnojování.

předpěstováním semen je možné začít od konce února, přibližně do dubna. Sázíme do hloubky 1 cm. V této době by teplota neměla klesat pod 20 °C. Ideální teplota ke klíčení je 20 – 25°C. Klíčení trvá obvykle 10 – 18 dní. Ideální spon je 60 x 40 cm.

K přesazení rostliny dochází v květnu nebo v červnu. Důležité je, aby venkovní teplota už byla dostatečně vysoká.

Lilek je poměrně náročný na stanoviště. Rostliny lze pěstovat ve sklenících či velkých květináčích. Pokud ho přesazujeme na venkovní záhon, je nutné, aby stanoviště bylo dostatečně slunečné, dobře chráněné před větrem a mělo lehčí, humózní a dostatečně hlubokou půdu. V méně vhodných podmínkách můžete lilek na záhonech překrýt černou netkanou textilií, která dopřeje rostlinám dostatečné teplo.

Doporučuje se rostlinu hojně a pravidelně zalévat a přihnojovat.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:60 - 80 cm
Výsev / výsadba:Únor, Březen, Duben
Barva ploduFialová, Bílá
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Posledně prohlédnuté

Menu