Ukončené produkty

Tomatillo - Rajčenka - Physalis ixocarpa - semena - 5 ks

1001205Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/307-tomatillomochyne

Tomatillo neboli rajčenka je někdy známo také pod názvem mochyně. Původem je z Mexika, kde se těší i dnes velké oblibě, neboť je základem mnoha tradičních mexických pokrmů.

Plody dorůstají velikosti okolo 5 cm, mají tvar bobule, která je chráněna obalem. Ten se před konzumací odstraňuje. Tomatillo se sklízí většinou v nedozrálém stavu, kdy má světle zelenou barvu. Jeho výrazná citrusová chuť je hlavní složkou omáček salsa nebo quacamole. Ve zralém stavu se konzumuje za syrova jako jiné druhy ovoce.

Více informací

37 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

S předpěstováním semen můžeme začít od února do dubna. Ideální hloubka výsevu je 0,5 cmDoba klíčení je obvykle 1–2 týdny, u některých netradičních odrůd to může trvat i déle. Při klíčení je důležité udržovat teplo. 

Od půlky května je možné malé rostlinky přemístit ven, pokud již tedy nehrozí ranní mrazíky. Ideální spon je 80 x 50 cm. 

Konečné stanoviště by mělo být teplé, slunečné a dobře chráněné.

Substrát doporučujeme používat vždy spařený pro rajčata papriky. Zeminu propaříme např. v mikrovlnné troubě. Nezapomínat na pravidelnou zálivku a hnojení, např. hnojivem kristalon pro rajčata a papriky

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Únor, Březen, Duben
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu