Vilec

Vilec šplhavý modrý - Cobaea scandens - semena - 7 ks

1003523

Nové

Vilec šplhavý je zajímavá popínavá letnička. Rostlina je ideální k pnutí po pergolách, plotech nebo stěnách. Dobře se přichytí i na hrubé omítce. 

Nejedná se o mrazuvzdornou rostlinu, u nás se pěstuje pouze jako jednoletka. Ve své domovině, kterou je Mexiko a Jižní Amerika, se ale jedná o vytrvalou rostlinu, která se pne do výšky až 20 m. V našich podmínkách bude její výška přibližně okolo 3 m. 

Kvete modrofialovými květy od července až do října.

Více informací

36 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před samotným výsevem doporučujeme semena namočit na 2 hodiny do vody. Semena si předpěstujte ve skleníku od února do dubna. Do jednoho květináče vysévejte 2 - 3 semínka. Semena vysévejte na povrch substrátu a zasypte pouze velice jemně, aby se semínka neudusila.

Teplota ke klíčení by se měla pohybovat okolo 18 - 22 °C. Doba klíčení se obvykle pohybuje okolo 21 - 30 dní, může to trvat i déle. 

Po posledních mrazech přemístěte rostlinu ven. Pro vilec vyberte slunečné a teplé stanoviště, dobře chráněné před větrem. 

Pokud budete pěstovat rostlinu v květináči, je nutné rostlině dopřát dostatek místa. Substrát by měl být spařený, dobře propustný a lehký, např. pro výsev a množení. 

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Doba květu:Říjen
Barva květu:Modrá
Výsev / výsadba:Duben
MrazuvzdornostNe
Speciální vlastnosti:Popínavé
Vegetační dobaLetničky
PěstováníVenku
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu