Jarní cibuloviny

Jarní cibuloviny 

Zahrada se probouzí ze zimního spánku a nám začíná nový rok zahrádkáře – je načase zasadit cibuloviny!

Co teď na jaře zasadíte, na podzim sklidíte. Asi nikdo si nedokážeme podzim představit bez krásných jiřinek nebo léto bez sasanek či gladiol.

Opravdovými královnami krásy jsou lilie, kterým jsou ovšem slušným konkurentem proslule známé pivoňky!

Sortiment cibulovin jde doplnit například trvalkami nebo letničkami.

 • Begonie
  Begonie

  Begonie jsou vděčné a nenáročné rostliny. Snesou nepříznivé podmínky a i přesto vás odmění svými nádhernými květy.

  Velká škála barev a tvarů květů vás rozhodně nadchne. Begonia tuberhybrida Marmorata vás na první pohled zaujme svým květem, který se velmi podobá karafiátu. Naopak Begonia Angelique převislá má své květy zbarvené do sladce růžové, nejlépe vynikne na okenním parapetu nebo v závěsném květináči.

  Pokud uvažujete o výsadbě předzahrádky nebo o zkrášlení městského záhonu, určitě vsaďte na klasickou odrůdu Begonia multiflora maxima červené nebo bílé barvy.

 • Gladioly
  Gladioly

  Gladioly, které získaly svůj lidový název mečíky podle svých mečovitých listů, ozdobí nejen vaší zahradu, ale také se skvěle hodí k řezu do vázy.

  Díky své výšce se lehce stanou dominantou jakéhokoli záhonu a svou barevností zaujmou nejednoho pozorovatele. Například zářivě fialový Gladiol Purple Flora určitě nepřehlídnete. Pokud chcete potěšit ženské srdce, nechte své drahé polovičce uvázat kytici z Gladiolu My love – bude nadšená!

  Z nižších druhů se vám určitě vyplatí zakoupit hlízy Gladioly obecné.

 • Jiřinky
  Jiřinky

  Co by to bylo za podzim bez krásných květů jiřinek? Hlízy se vysazují na jaře po jarních mrazících, jelikož jsou choulostivé na namrznutí. Zdobit záhony budou od července do října, záleží na konkrétním druhu.

  Máme několik druhů jiřinek – pomponkovité, anemonkovité, plnokvěté nebo jednoduché. Jedním ze zástupců anemonkovitých jiřinek je Topmix bílá – spousta lidí si ji s Anemonkou nejednou zamění. Z dekorativních odrůd nesmíme zapomenout na Jiřinku Kenemerland, která vám učaruje svými zvláštními žlutě zbarvenými květy. 

 • Dosna
  Dosna

  Dosny jsou zajímavé nejen květem, ale také barevností olistění nebo svou výškou. Můžou dorůst až do výšky 180 centimetrů!

  Pochází z tropických a subtropických oblastí Ameriky, proto ji musíme vysazovat na teplé a slunné stanoviště.

  Rozkvétají už v průběhu července a radost vám budou dělat až do prvních nočních mrazíků. Květy můžou být jednobarevné, ale také například skvrnité – Dosna En Avant nebo vícebarevné – Dosna Kleopatra.

 • Pryskyřník
  Pryskyřník

  Přestože tato rostlinka upadla mírně v zapomnění, opět si získává u pěstitelů na oblibě. V dnešní době ji můžeme běžně zakoupit jako květinu k řezu v květinářstvích, ale začíná se objevovat i na záhonech.

  Konkrétně druhy Ranunculus asiaticus, které máme v naší nabídce, vysazujeme v dubnu a kvetou od května do července téměř všemi barvami.

  Z tmavých odstínů máme v nabídce například Pryskyřník modrý nebo Pryskyřník plnokvětý červený, naopak ze světlých je to Pryskyřník plnokvětý bílý a Pryskyřník růžový.

 • Konvalinka
  Konvalinka

  Tato kráska z lužních lesů vás zajisté okouzlí. Nejenže nádherně voní, ale i nádherně vypadá! Vzhledem k jejímu lesnímu původu ocení stín a vláhu. Řadí se mezi trvalky a je silně jedovatá, takže v blízkosti dětí dávejte pozor!

  Oblíbenou se stala i u květinářů a nevěst, které si ji nechávají čím dál častěji vázat do svatebních kytic.

  V naší nabídce máme dva druhy konvalinek. Konvalinku s klasickými bílými květy anebo konvalinku s něžnými růžovými kvítky.

 • Tygřice
  Tygřice

  Na první pohled vás zaujmou svým trojcípým květenstvím. Kališní jamku pak mají nejčastěji skvrnitou. Disponují širokou škálou barev.

  Doporučujeme květiny vysazovat do skupin, aby vynikla jejich opravdová krása a kompaktnost. Samotné rostliny působí roztříštěně a náhodně.

  Listy jsou dlouhé, zelené, mečovité. Jedná se o trsovitě rostoucí rostlinu.

  Za nás můžeme doporučit Tygřice směs barev pro její všestrannou využitelnost a barevnost.

 • Montbrécie
  Montbrécie

  U nás si ještě nestačila získat takovou oblibu, jakou by si právem zasloužila. Vídat ji můžete například v květinářstvích k řezu, ale na záhonech zatím spíše chybí. Přičemž tato rostlina není nijak náročná a ještě vás odmění svými krásnými květy Vystačí si s plným sluníčkem a zlobit se na vás nebude ani když ji zasadíte do květináče.

  Naším favoritem z této botanické skupiny je Montbrécie Masonorium.

 • Duhovice
  Duhovice

  Není příliš známou cibulovinou, stejně jako Montbrécie, která patří do stejné čeledi. Je to však škoda, jelikož její barevnosti se může vyrovnat jen málo konkurence schopných rostlin. Roste v trsech a má mečovité zelené listy.

  Oblíbíte si ji i vy!

 • Lilie
  Lilie

  Lilie je prostě klasika! Má kořeny už ve starém Řecku a Římě, kde ji lidé využívali při starých rituálech a byla pro ně symbolem bohů. Je znamením čistoty a pokud si ji dáte do vázy, zaručeně vám provoní celý byt!

  Kvetou od června až do září, takže zkrášlí vaši zahrádku na dlouhé letní měsíce!

  Lilie zlatohlavá guinea gold zaujme zajímavým tvarem květu, který se podobá lampionu. Čistá, jak čerstvě padlý sníh, je Lilie Canova. Naopak princezna mezi všemi je růžová Lilie zlatohlavá Pink Morning.

 • Amarylka - Hvězdník
  Amarylka - Hvězdník

  Amarylka, latinsky Amaryllis a hvězdník, latinsky Hippeastrum, jsou často zaměňované cibulnaté rostliny.

  Rozdílů je mnoho, amarylka kvete v létě a na podzim, zatímco hvězdník vykvétá už v zimě až do brzkého jara. Barva květů Amaryllisu je od bílé až po odstíny růžové –můžou být i žíhané.

  Hippeastrum disponuje větší škálou barev, a to od červené, přes zelenou až po oranžovou. Květy vykvétají současně s tvorbou listů a stonek je dutý, u Amaryllisu se tvoří pouze bezlistý plný stonek s květy.

  V naší nabídce máme jediný druh Amaryllis belladonna, jeho sladce růžové květy vás okouzlí! Z rodu Hippeastrum vám můžeme nabídnout Hvězdník Red lion, který má nádherné červené zvonovité květy. Trefný název Mount Blanc dostal tento hvězdník pro svoje sněhově bílé květy.

 • Kosatec
  Kosatec

  Bez těchto nádherných rostlin pocházejících z Holandska si mnozí z nás nedokážeme zahradu představit.

  Vysazují se na jaře a na podzim a kvetou od jara až do léta. Svými květy ozdobí nejen váš záhon, ale jsou vhodné i k řezu, takže budou opravdovým skvostem v jakékoli váze!

  Fialovou barvou bude zářit mezi všemi rostlinami Kosatec Fialová senzace a jako kontrast by se k němu dokonale hodil Kosatec síťkovaný Danforda.

 • Okrasný česnek
  Okrasný česnek

  Tato kulovitá květenství se stanou přirozenou dominantou jakékoli zahrady. Nejčastěji se objevuje fialová záplava těchto květů, ale narazíte i na žlutou nebo modrou. Medvědí česnek nejenže bude na záhonu dobře vypadat, ale potěší vás i svými léčivými účinky. Něžný Růžový česnek okrasný se bude skvěle doplňovat s bílým Česnekem Mont Blanc.

 • Pivoňky
  Pivoňky

  Kdo by neznal nádherné, křehké, plné květy pivoněk? Dnes už zdobí téměř každou zahradu. Nabízejí vám jednoduché, sasankovité či plné květy v široké škále barev. Na stanovišti vydrží několik let a řadí se mezi trvalky. V nabídce máme od růžově tmavých květů Pivoňku Big Ben až po sladce růžovou Pivoňku plnokvětou Dr. Alex Flemming. Zástupcem sasankovitých je kultivar Patio Dublin.

 • Růže z Jericha
  Růže z Jericha

  Růže z Jericha – Selaginella lepidophylla. To je netradiční rostlina, kterou můžete nechat vykvést prakticky kdykoliv se vám zachce. Na první pohled se jedná o vyschlé klubko, které se ale po napití rozvíjí do překrásné růžice.

  Rostlina pochází z pouští Afriky a Ameriky. Tvrdí se o ní, že se vyskytovala na Zemi již v době, kdy planetu obývali dinosauři. Dá se tomu i lehce uvěřit, pokud si představíme, o jak vytrvalou rostlinu se jedná. V době, kdy nemá vláhu, sbalí se a nechá se unášet větrem až do míst, kde se vyskytuje voda. Tímto způsobem může přežívat i po dobu mnoha let, protože její adaptace na nepříznivé klimatické podmínky je obdivuhodná.

 • Sasanky
  Sasanky

  Kdo by neznal křehké a něžné sasanky? Je to podrostová rostlina hajních lesů, mají tedy rády polostín, ale ujmou se takřka všude, jelikož jsou celkem nenáročné.

  Potkávat je můžeme na zahradě od jara do konce léta, záleží na odrůdě.

  Pro jejich krásu a barevnost vám můžeme doporučit Sasanku plnokvětou, je to náš favorit!

 • Hosta - Funkie
  Hosta - Funkie

  Funkie, známá také pod názvy Bohyška či Hosta, je nenáročná rostlina k pěstování. Řadí se mezi trvalky a na stanovišti vydrží až několik let. Snadno se rozrůstají.

  Skvěle se hodí do stinných zahrad a zákoutí, které se staly velmi oblíbenými mezi zahradními architekty, takzvané Shady garden.

  Je okrasná především svými panašovanými listy, květy jsou malé, nenápadné a mají většinou fialovou nebo bílou barvu.

  V naší nabídce máme Hosta Francess Williams a Hosta Aureomarginata.

 • Frézie
  Frézie

  Jemná vůně a něžné květy na slabém stonku, to jsou malebné frézie.

  Kvetou všemi barvami a udělají parádu jak na záhoně nebo v květináči, tak i ve skleněné váze. Jsou totiž vhodné k řezu, což určitě všichni dobře víme, jelikož se s nimi setkáváme v květinářstvích nebo ve svatebních kyticích.

  Dovolíme si vám představit našeho favorita z nabízeného sortimentu a tím je Frézie plnokvětá.

 • Šťavel
  Šťavel

  Květináč plný štěstí – to je Šťavel růžový (Oxalis deppei), který se tvarem listů podobá jetelovému čtyřlístku. Existuje několik důvodů, proč si šťavel oblíbíte. Jedná se o nenáročnou trvalku. Bez problémů poroste v polostínu, ještě lépe na slunci. Těšit vás bude svými listy na jaře, mnoha květy během léta nebo jako novoroční květina v zimě.

  Šťavel má mnoho kultivarů. Některé je možné pěstovat celoročně venku, jiné jsou vyšlechtěné jako pokojovky, které milují letnění. Jsou atraktivní nejen tvarem listů, připomínající u většiny druhů jetel, ale i květy, jimiž oplývají nejčastěji od května do konce srpna.

  Protože šťavel je původem z tropických a subtropických oblastí, na slunečnou terasu či parapet je jako stvořený. Hodí se do skalky i do záhonu. Na slunci vděčně pokvete a jeho listy budou krásně zbarvené.

 • Kurkuma
  Kurkuma

  Kurkuma, neboli indický šafrán, je tropická rostlina. Její hlízy se podobají zázvoru, jsou ale menší. Vařením, sušením a následným mletím hlíz vznikne koření, které má specifickou chuť a žlutou barvu. Pro své léčivé a antioxidační účinky je kurkumové koření stále oblíbenější v kuchyni při vaření a pečení. Jako přírodní lék je kurkuma známá tisíce let. 

  Kurkumu si oblíbíte nejen pro své pozitivní účinky na lidské zdraví, ale i jako živou květinu. Pěstovat ji můžete doma v květináči v okně vedoucím na jihozápad nebo jihovýchod. Rostlina potřebuje teplotu asi 20-30 °C. Chraňte ji před průvanem. Vyhovuje jí vysoká vlhkost vzduchu, zavlažujte ji proto často. K tomu použijte měkkou vodu o pokojové teplotě. V horkém létě ji pěstujte venku, ne však na přímém slunci, a vydatně zalévejte. Až vykvete, bude se vyjímat ve vaší váze ať už samostatně, nebo ve vašich květinových aranžmá. Květy vydrží ve váze více než 10 dní.

  Nejčastějším druhem je Kurkuma růžová.

 • Kala
  Kala

  Kala je dobře známá květina do svatebních kytic. Může se chlubit elegantními květy kornoutového tvaru na vysokých stoncích a listy zdobenými bílými tečkami. Věděli jste, že kala vám může zdobit i vaši letní terasu nebo zahradu? Navíc její pěstování a kvetení není tak náročné, jak se může na první pohled zdát.

  Vhodná je pro výsadbu a pěstování v nádobách. Má ráda slunce a vlhký substrát. V horkém létě se cítí pohodlně v polostínu. Zkuste ji dopřát jihovýchodní stinné místo, prudké slunce by ji mohlo popálit listy. Vděčná bude, když ji budete pravidelně přihnojovat. Dosahuje výšky vzrůstu kolem 60 cm, některé vyšší druhy i 100 cm. První květy se objeví asi po 13 týdnech od zakořenění hlíz. Kvést na vaší terase nebo zahradě bude během léta až do podzimu a zaručeně upoutá pozornost každé návštěvy nebo kolemjdoucích.

 • Tuberóza
  Tuberóza

  Tuberóza neboli nocovka je velmi aromatická vonná cibulovina, která se používá při výrobě parfémů. Určitě provoní i vaši zahradu. Nocovka dostala jméno podle toho, že se její květy otevírají pouze v noci a má mnoho léčivých účinků.

  Cibule se v září vyjmou ze země a uskladní v bezmrazém prostoru. V březnu ji opět zasadíme, začneme ji pomalu zalévat a po "zmrzlých mužích" ji můžeme vysadit přímo na stanoviště.

  Kvete bílými až smetanovými květy a z naší nabídky vám doporučujeme Tuberózu vonnou Sensation.

 • Ostatní cibuloviny
  Ostatní cibuloviny

  Nic neozdobí zahrádku více než květiny různých tvarů a barev. Každá z nich je jedinečná a dokáže zaujmout sama i v kombinaci s dalšími druhy rostlin. Srdcovka upoutá především svým netradičním tvarem. To samé platí i pro Kala Cameo, jejíž půvabné květy připomínají oranžové kalíšky.

  Bílá líbenka se pěstuje jako pokojová rostlina a tuberóza vonná má květy, které se otevírají pouze v noci.

  Tyto cibuloviny se vysazují v rozmezí od dubna do května, a pokud jim dopřejete správnou starostlivost, odmění se vám svou krásou i vůní. Většina z nich není mrazuvzdorná, a tak je potřebné dokázat je správně zazimovat. Najdou se ale i výjimky – jednou z nich je například áron červený, který lze nechat v půdě i přes zimu.  

na stránku
Zobrazeno 1 - 23 z 202 produktů
 • Begonie Sunny Dream - Begonia odorata - převislé begónie - cibuloviny -...
  83 Kč s DPH Skladem
  Begónie s názvem Sunny Dream je voňavá odrůda s převislými květy.  Kvete plnokvětými převislými květy žluté barvy.    Hodí se k pěstování v závěsných květináčích na balkónech či na terasách.   Begónie jsou velice vděčné rostliny. Odmění nás, s minimem péče, nádhernými květy od června až do prvních mrazů.  Dosahují výšky max. 20–30 cm. Velikost cibulek: 6/+
 • Hvězdník Red lion - Hippeastrum - cibuloviny - 1 ks
  125 Kč s DPH Skladem
  Hvězdník Red lion je červeně kvetoucí odrůda původem z Jižní Afriky. Velmi často se mu nesprávně říká Amarylis. Je velice oblíbenou okrasnou rostlinou především pro jeho veliké květy. U nás se s oblibou pěstuje jako pokojová nebo tzv. přenosná rostlina. Od jara do podzimu může zkrášlit naše zahrady a balkony, ale jelikož není mrazuvzdorná, je třeba ji v...
 • Tygřice růžovočervená - Tigrida Speciosa - cibuloviny - 4 ks
  62 Kč s DPH Skladem
  Tygřice je původem ze Střední a Jižní Ameriky. Vytváří exoticky vyhlížející růžovooranžové květy, které mají ve svém středu nápadnou červenou kresbu. Květy vydrží pouze jeden den, k večeru uvadají. Ale tygřice nasazují nové květy po dobu jednoho měsíce, i déle, zpravidla v době od června do září. Rostliny jsou 30–60 cm vysoké. Velikost cibulek: 5/+
 • Begonie třepatá žlutá - Begonia fimbriata - cibuloviny - 2 ks
  52 Kč s DPH Skladem
  Begónie třepaté mají třepaté, plnokvěté okvětní lístky a hodí se k pěstování v truhlíku. Dorůstají do max. výšky 30 cm.  Tato odrůda má krásnou žlutou barvu. Kvete dlouho, od června do října.   Velikost cibulky: 6/+
 • Hvězdník Rilona - Hippeastrum - cibuloviny - 1 ks
  176 Kč s DPH Skladem
  Hvězdník Rilona, často nesprávně nazývaný jako Amarylis, je odrůda dorůstající do výšky až 60 cm. Je známá svými překrásnými květy oranžové barvy. U nás se s oblibou pěstuje jako pokojová nebo tzv. přenosná rostlina. Od jara do podzimu může zkrášlit naše zahrady a balkony, ale jelikož není mrazuvzdorná, je třeba ji v zimních měsících umístit do...
 • Begonie drobnokvětá bílá - Begonia multiflora maxima - cibuloviny - 2 ks
  59 Kč s DPH Skladem
  Begónie drobnokvětá bílá je doslova obsypána kvítky. Nevyžaduje mnoho péče, vděčně nám pokvete od začátku června až do prvních mrazů. Je ideální pro výsadbu do truhlíků.  Dosahuje výšky 25 cm. Velikost cibulek: 5/+
 • Lilie Zlatohlávek Maroon King - Lilium - cibuloviny - 1 ks
  146 Kč s DPH Skladem
  Lilie Maroon King patří mezi tzv. zlatohlavé lilie, které byly vyšlechtěny za účelem tvorby atraktivních květů. Ty jsou menší a je jich na rostlině více. Maroon King vytváří tmavě červené květy se světlým tečkovaným dekorem. Odrůda je mrazuvzdorná a vhodná k řezu. Rostlina dosahuje výšky 90–120 cm a kvete od června do srpna. Velikost cibulek: 20/22
 • Begonie plnokvětá žlutá - Begonia superba - cibule begónie - 2 ks
  84 Kč s DPH Skladem
  Begónie je vděčná rostlina, dosahující výšky max. 40 cm. Tato odrůda má velké žluté květy. Kvete po celé léto až do prvních mrazů, přibližně od června do listopadu.  Rostlinu lze pěstovat i v pěstebních nádobách, jen je potřeba rostlině dopřát dostatek zeminy.  Velikost cibulek: 5/+
 • Begonie plnokvětá bílá - Begonia superba - cibule begónie - 2 ks
  84 Kč s DPH Skladem
  Begonie je vděčná rostlina, dosahující výšky max. 40 cm. Tato odrůda má velké bílé květy. Kvete po celé léto až do prvních mrazů, přibližně od června do listopadu.  Rostlinu lze pěstovat i v pěstebních nádobách, jen je potřeba rostlině dopřát dostatek zeminy.  Velikost cibulek: 5/+
 • Lilie zlatohlavá Guinea Gold - Lilium - cibuloviny - 1 ks
  174 Kč s DPH Skladem
  Lilie zlatohlavá, neboli lilie martagon, je hybridní druh, vzniklý za účelem tvorby okrasných květů, v tomto případě zlatožluté barvy. Zlatohlavé odrůdy se vyznačují větším množstvím drobnějších květů, takže vhodně doplňují květinové záhony. Květy se objevují od června do srpna. Odrůda je mrazuvzdorná. Dorůstá do výšky 100–150 cm a je vhodná k řezu....
 • Nerine Bowdenova - Nerine Bowdenii - cibule nerine - 1 ks
  58 Kč s DPH Skladem
  Nerine je okrasná rostlina, která je typická úzkými listy a okolíkem složeným z 5–10 květů. Květy mají úzké a dlouhé okvětní listy, které se mírně stáčí. Rostlina dosahuje výšky 40–50 cm a je vhodná k řezu do váz. Lze ji pěstovat i v květináči či ve skalce. Velikost cibulek: 12/14
 • Kosatec White Excelsior - Iris - cibule kosatce - 3 ks
  39 Kč s DPH Skladem
  Kosatec White Excelsior dosahuje výšky 50–70 cm. Vytváří krásné květy bílé barvy, které intenzivně voní. Kvete od května do června a je mrazuvzdorný. Velikost cibulek: 8+
 • Mečík - Gladiol Nanus Halley - Gladiolus Nanus Halley - cibuloviny - 3 ks
  40 Kč s DPH Skladem
  Mečík Nanus Halley se pyšní bílou barvou, který je uvnitř květu doplněn žlutým a oranžovým žíháním. Dosahuje výšky maximálně 70 cm. Velikost cibulek: 10/+
 • Jiřinka Fire and Ice - Dahlia hybrida - cibuloviny - 1 ks
  74 Kč s DPH Skladem
  Jiřinka Fire and Ice je půvabná odrůda červenobílé barvy se žlutým středem. Tato trvalka dosahuje výšky cca 60 cm, je vhodná k řezu a vydrží ve váze po dlouhou dobu. Květy se objevují od června až do října.
 • Jiřinka Polka - Dahlia - cibuloviny - 1 ks
  72 Kč s DPH Skladem
  Jiřinka Polka dosahuje výšky kolem 40 cm. Zbarvení jejich květů je poněkud netradiční. Květy, které se objevují od června až do září, jsou dvoubarevné, růžovočervené se zářivým žlutým středem.  Jiřinky jsou skvělé k řezu a dlouho vydrží ve vodě. 
 • Pivoňka Big Ben - Paeonia lactiflora - cibuloviny - 1 ks
  166 Kč s DPH Skladem
  Pivoňka Big Ben je mrazuvzdorná okrasná cibulovina, odolná vůči nepřízni počasí. Dosahuje výšky kolem 90 cm a tvoří krásně vonící květy růžové barvy. Rostlina bývá s oblibou pěstována v okrasných záhonech. Kvete v průběhu června a července.
 • Gloxiníe Mont Blanc - Sinningia - cibule gloxínie - 1 ks
  61 Kč s DPH Skladem
  Gloxínie je krásná a tradiční pokojová květina, která vydrží dlouho kvést. Odrůda Mont Blanc kvete čistě bílými květy. Dosahuje výšky 20–30 cm.  Rostlina není mrazuvzdorná.  Velikost cibulek: 6/+
 • Begonie plnokvětá červená - Begonia pendula - cibuloviny - 2 ks
  59 Kč s DPH Skladem
  Jedná se o plnokvětou odrůdu, dosahující výšky 15–20 cm. Díky svému nízkému vzrůstu je vhodná především k pěstování v truhlíku či květináči. Jedná se o vzpřímenou odrůdu s převislými květy.   Begonie jsou velice vděčné. Téměř bez práce vám pokvetou od června až do prvních mrazů.  Velikost cibulek: 6/+
 • Gladiol Antica - Gladiolus - cibuloviny - 3 ks
  44 Kč s DPH Skladem
  Gladiol Antica, známý také jako mečík Antica, je nádherná odrůda s výškou až 120 cm. Vytváří květy oranžovočervené barvy. Rostlina je vhodná pro pěstování v okrasných záhonech i v truhlících a květináčích na balkonech a terasách.  Velikost cibulek: 12/14
 • Begonie třepatá červená - Begonia fimbriata - cibuloviny - 2 ks
  52 Kč s DPH Skladem
  Begónie třepaté mají třepaté okvětní lístky a hodí se k pěstování v truhlíku. Tato odrůda má nádherné červené květy, ze kterých se budete radovat od června až do října.  Rostlina dorůstá do max. výšky 30 cm. Velikost cibulky: 6/+
 • Jiřinka žlutá topmix - Dahlia - cibuloviny - 1 ks
  76 Kč s DPH Skladem
  Tato odrůda jiřinky dosahuje max. výšky 25 cm, a proto je nazývaná jiřinkou miniaturní. Pěstuje se především v truhlících na balkónech, ale i v zahradě. Kvete od června do září drobnými žlutými květy. 
 • Dosna Happy Carmen - Canna - cibule dosny - 1 ks
  98 Kč s DPH Skladem
  Kana je původem z tropických oblastí Ameriky a Asie. Je tedy velice citlivá na chladné počasí a ke zdárnému růstu potřebuje dostatek intenzivního světla.  Odrůda Happy Carmen patří mezi nízké odrůdy, které lze snadno vypěstovat v květináči.  Celková výška rostliny zpravidla nepřekračuje 50 cm. Kvete od poloviny léta do prvních mrazíků červenými květy....
 • Tuberóza vonná Sensation - Polianthes tuberosa - cibule tuberozy - 1 ks
  84 Kč s DPH Skladem
  Tuberóza vonná je známá také pod názvem nocovka, neboť její květy se otvírají pouze v noci. Pochází původně z Mexika, kde roste i ve velkých nadmořských výškách. Díky své značné odolnosti je dnes hojně rozšířená v mnoha oblastech. V některých oblastech je využívána jako pohřební květina, v Indii oblíbená jako květina hinduistických rituálů a tradic. V...
Zobrazeno 1 - 23 z 202 produktů

Menu