Ukončené produkty

Meloun Cantaloupe Magenta - Cucumis melo - semena - 5 ks

1002544Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/133-meloun

Jméno tohoto druhu melounu je odvozeno od italského města Cantalupa, kde byl poprvé v Evropě pěstován. Plod je kulovitý s hmotností přes 1 kg. Kůra plodu je žlutozelená, povrch má síťovaný vzor s typickými hrbolky. Dužina je zbarvena do oranžové barvy.

Meloun Cantaloupe je dobrým zdrojem vlákniny, snižuje hladinu cholesterolu a obsahuje řadu vitamínů, které mají pozitivní vliv na lidský organismus.

Konzumuje se nejčastěji samotný či s dalším ovocem v salátech. Je výborným zdrojem přírodního cukru, a tudíž ideální jako zdravá pochutina.

Více informací

99 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Rostlina je původem z tropických a subtropických pásem, proto má vysoké nároky na teplotu a další klimatické podmínky.

S pěstováním semen je možné začít už v lednu. Sázíme do hloubky 0,5 cm, ideálně do rašelinové tabletky. Minimální teplota pro klíčení je 18 °C (lépe přes 20 °C). Doba klíčení je 10 – 20 dní. Ideální spon je 1 x 1 m.

Rostlinku přesazujeme v dubnu či květnu, a to ideálně do skleníku, kde bude mít rostlina mnohem lepší podmínky, neboť je velice náchylná na kolísání teplot, časté dešťové přeháňky a povětrnostní podmínky. Ke zdárnému růstu potřebuje dostatek tepla a světla. Nejlépe ji bude vyhovovat lehká, kyprá půda, s dostatkem živin.

Zralý meloun je odpovídající velikosti, u stopky je kůra mírně měkká. Je možné nechat plod dozrát i doma při pokojové teplotě.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Únor
Barva ploduZelená
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Vypěstujte si cukrový meloun. I na české zahradě je to možné.

Léta jsou stále teplejší, zkuste si vypěstovat vlastní cukrové melouny.

Posledně prohlédnuté

Menu