Česnekovník

Česnekovník čínský - Toona sinensis - semena - 7 ks

1001254

Nové

Česnekovník čínský je listnatý opadavý keř či strom, který dorůstá do výšky až 10 m. Tyto stromy jsou nejvíce rozšířené v Asii a Austrálii, u nás se pěstují spíše jako okrasná dřevina.

Začátkem léta kvete česnekovník bílými květy. Výhonky mají slabé česnekové aroma, listy chutí připomínají spíše cibuli a používají se na vaření.

V tradiční medicíně se využívají kořeny i kůra tohoto stromu. Obsahují močopudné látky, léčí záněty a působí preventivně proti nachlazení.

Více informací

48 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před výsevem nechte semena krátce stratifikovat ve vlhkém písku či rašelině v lednici. Poté je vysejte do propustné, vlhké a mírně kyselé půdy.

Stanoviště by mělo být dostatečně teplé, slunečné či polostinné a chráněné před větrem.

Rostlina vyžaduje pravidelnou zálivku, i v zimě, a také přihnojování, ideálně kompostem nebo organickými hnojivy. Naprosto nevyhovující je čerstvý kravský hnůj.

Vzrostlý česnekovník je plně mrazuvzdorný, mladé rostlinky je však nutné na zimu zakrývat chvojím či netkanou textilií.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Výška:120 a více
Barva květu:Bílá
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu