Hyacinty

Hyacint modrý Delft Blue - Hyacinthus orientalis - cibuloviny - 1 ks

2000327

Nové

Hyacint Delft Blue kvete bohatým modrým květenstvím od dubna do května. Můžeme ho pěstovat jak doma, tak i ve venkovním záhoně. Má silnou a výraznou vůni.

Velikost cibulí: 16/18

Více informací

18 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

Venkovní pěstování: 

Stanoviště pro hyacinty zvolíme slunečné, s lehkým, humózním substrátem. Ideální doba na výsadbu přímo ven je podzim (září - říjen, dle aktuálního počasí). Cibulky sázíme do hloubky 12 - 15 cm, ideálně ve skupinkách po 5 - 15ti do kruhu. 

Pokud budeme pěstovat v květináči, je nutné, aby květináč byl nejméně 10 cm vysoký. Cibulky sázíme do hloubky tak, aby 1/3 cibulky vyčnívala nad substrát. Nejdříve po dobu cca. 2 měsíců máme nádobu v chladu s teplotou 5 - 8°C, poté se dá přemístit do pokoje, kde se začnou objevovat první lístky. 

Co dělat s cibulkami po odkvětu?

Někdo cibulky po odkvětu rovnou vyhazuje, ale je to škoda. Po odkvětu doporučujeme zbytek květu odstřihnout, listy nestříhat, ale čekat, až sežloutnou a odpadnou. Celá cibulka se zatáhne a my ji můžeme uložit na tmavé a suché místo. 

Na podzim je doporučujeme opět zasadit do záhonu, aby další rok opět vykvetly, i když je nutné počítat s tím, že květy budou viditelně menší a slabší.  

Rychlení hyacintu, co to je?

Pokud nám nevyhovuje doba kvetení obvyklá pro hyacinty, můžeme si tyto rostliny i tzv. rychlit. Cibulku nejdříve vložíme na jeden měsíc do ledničky v papírovém sáčku. Pokud chceme, aby nám hyacint vykvetl, např. na Vánoce, cca. 2 měsíce předem. 

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:5 - 25 cm
Doba květu:Březen, Květen, Duben
Barva květu:Modrá
Výsev / výsadba:Září, Říjen
Vegetační dobaTrvalky
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

 
Užitečné rady k hyacintům

Nevymrznou mi hyacinty přes zimu?

Cibulky hyacintů sázíme do země na podzim. Proti vymrznutí doporučujeme cibulky chránit přikrývkou suchého listí, slámy nebo rašeliny. Na jaře nezapomeňte tuto přikrývku odstranit, aby nebránila kvetení. 

Je nutné cibulky po odkvětu vyndat ze země?

Cibulky můžete po odkvětu vyndat ze země, očistit a uchovávat při teplotě okolo 15°C. Ideální je garáž či sklep, kde je většinou tma. Takto si rostliny zachovají vyšší kvalitu. Ale je možné cibulky i nechat v zemi na další rok, pokud si nechcete dělat starosti s přezimováním. 

Po odkvětu odstraňte odumřelé květy. To aby se rostlina zbytečně nevysilovala tvorbou semen. 

Rostlina je víceletá a mrazuvzdorná

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

13 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu