Hyacinty

Hyacint - Blue jacket - cibule hyacintů - 1 ks

2000337

Nové

Hyacint velkokvětý Blue Jacket (modrý)

Je to krásná rostlina sytě modré barvy, vhodná hlavně do skupinových výsadeb. Květ hyacintu Blue Jacket je velký 15 až 20 cm s tvarem hroznu. Květy se objevují na jaře

Doporučujeme hyacinty umístit do chladnější místnosti, o poznání se tím prodlouží doba květu. 

Hyacinty jsou vhodné jak pro pěstování na záhonech, v květináčích tak také jako pokojová rostlina na okenním parapetu. Velmi silně voní, proto patří k velmi oblíbeným.

Hyacint dorůstá do výšky 20 - 30 cm. 

Velikost cibulek: 15/16

Více informací

22 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Venkovní pěstování: 

Stanoviště pro hyacinty zvolíme slunečné, s lehkým, humózním substrátem. Ideální doba na výsadbu přímo ven je podzim (září - říjen, dle aktuálního počasí). Cibulky sázíme do hloubky 12 - 15 cm, ideálně ve skupinkách po 5 - 15ti do kruhu. 

Pokud budeme pěstovat v květináči, je nutné, aby květináč byl nejméně 10 cm vysoký. Cibulky sázíme do hloubky tak, aby 1/3 cibulky vyčnívala nad substrát. Nejdříve po dobu cca. 2 měsíců máme nádobu v chladu s teplotou 5 - 8°C, poté se dá přemístit do pokoje, kde se začnou objevovat první lístky. 

Co dělat s cibulkami po odkvětu?

Někdo cibulky po odkvětu rovnou vyhazuje, ale je to škoda. Po odkvětu doporučujeme zbytek květu odstřihnout, listy nestříhat, ale čekat, až sežloutnou a odpadnou. Celá cibulka se zatáhne a my ji můžeme uložit na tmavé a suché místo. 

Na podzim je doporučujeme opět zasadit do záhonu, aby další rok opět vykvetly, i když je nutné počítat s tím, že květy budou viditelně menší a slabší.  

Rychlení hyacintu, co to je?

Pokud nám nevyhovuje doba kvetení obvyklá pro hyacinty, můžeme si tyto rostliny i tzv. rychlit. Cibulku nejdříve vložíme na jeden měsíc do ledničky v papírovém sáčku. Pokud chceme, aby nám hyacint vykvetl, např. na Vánoce, cca. 2 měsíce předem. 

 
Detailní informace
Výška:5 - 25 cm
Doba květu:Březen, Duben, Květen
Barva květu:Modrá
Výsev / výsadba:Říjen, Září
 
Užitečné rady k hyacintům

Nevymrznou mi hyacinty přes zimu?

Cibulky hyacintů sázíme do země na podzim. Proti vymrznutí doporučujeme cibulky chránit přikrývkou suchého listí, slámy nebo rašeliny. Na jaře nezapomeňte tuto přikrývku odstranit, aby nebránila kvetení. 

Je nutné cibulky po odkvětu vyndat ze země?

Cibulky můžete po odkvětu vyndat ze země, očistit a uchovávat při teplotě okolo 15°C. Ideální je garáž či sklep, kde je většinou tma. Takto si rostliny zachovají vyšší kvalitu. Ale je možné cibulky i nechat v zemi na další rok, pokud si nechcete dělat starosti s přezimováním. 

Po odkvětu odstraňte odumřelé květy. To aby se rostlina zbytečně nevysilovala tvorbou semen. 

Rostlina je víceletá a mrazuvzdorná

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

12 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu