×

Kategorie

Jahodník měsíční Yellow Wonder - Fragaria vesca - semena jahodníku - 0,1 g

×

Jahodník žlutý je relativně nová odrůda stále plodícího jahodníku, produkující sladké, velmi aromatické plody až ke konci krátké jahodové sezóny. 

Když jsou plody malé, jsou zelenobílé, ve zralosti zbělají. 

Plody jsou měkké, musí se zkonzumovat hned, nejsou vhodné k přepravě. 

V prvním roce plodí až na podzim. Rostlina nevytváří šlahouny, jako běžné odrůdy jahod. 

Odrůda vhodná pro pěstování v truhlících či květináčích na balkóně či terase. Je to mrazuvzdorná rostlina. 

Číst víceShow less
35 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001209
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena jahodníku se vysévají koncem zimy do spařeného výsevního substrátu, smíchaného s perlitem. Příp. je možné po oteplení (koncem dubna) vysévat přímo na venkovní záhon. Předpěstování sadby je ale určitě výhodnější.

Semena se vysévají na povrch, jen lehce se přihrnou zeminou. Potřebují ke klíčení dostatek světla. Počítejte s delší dobou klíčení, až 3 týdny. Sazenice je potřeba dvakrát přepíchat. Poprvé v době, kdy mají první pravé listy (cca 4–6 týdnů od výsevu). Ven se vysazují silné rostliny s 5 listy, a to v nejdříve v dubnu (až do léta). Vše záleží na aktuálním počasí. Doporučuje se první květy vyštipovat, aby rostlina dostatečně zesílila.

Jahody se pěstují na slunném stanovišti s hlinitopísčitou půdou, která je dostatečně propustná, neutrální až mírně kyselá. Lze je pěstovat i ve vyšších a chladnějších polohách, kde ale musíte počítat s pozdější sklizní. Jahody sázíme do sponu 20–40 x 50–70 cm (podle robustnosti odrůdy). Jahody vyžadují dostatečnou zálivku, spíše vydatnou, než průběžné kropení. Často se kolem sazenic pokládá fólie nebo netkaná textilie, která udržuje teplou a vlhkou půdu a zabraňuje působení škůdců.

Sklizené jahody je nutné v krátkém čase zpracovat. Dlouhodobě vydrží pouze zmrazené či konzervované plody.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001209

Parametry

Výška
10 - 20 cm
Doba květu
Srpen
Červen
Červenec
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Barva plodu
Bílá
Žlutá
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
264 Kč s DPH

Altela je pasivní pomocný přípravek, který zamezuje vzniku a rozvoji bakteriálních a houbových chorob rostlin.

Je určen zejména k ošetření brambor, zeleniny, jahod, ovocných stromů a vinné révy.

Přípravek obsahuje přírodní enzymy, neživé bakterie a rostlinné extrakty, které vytvářejí na povrchu rostliny nevhodné prostředí pro patogenní organismy. Zároveň obsahuje také některé stopové prvky, jako je zinek a mangan, které pomáhají aktivovat obranné mechanismy rostlin. 

Přípravek je vhodný k užití v ekologickém zemědělství, pro bio farmu i bio zahradu. Nevztahuje se na něj žádná ochranná lhůta.

122 Kč s DPH

Hoštické hnojivo na jahody je kapalné hnojivo, obohacené o přírodní surovinu guáno, pocházející z trusu mořských ptáků, žijících na pobřeží Jižní Ameriky. Přípravek je určený k hnojení jahod.

Díky guánu rostliny dostávají všechny potřebné živiny po celé vegetační období. Živiny jsou kořenovým systémem dobře přijímány a půda si udrží svoji vzdušnost a úrodnost.

Zároveň aktivuje i půdní mikroflóru

328 Kč s DPH

Dřevovlna je 100 % přírodní produkt, vyrobený ze smrkového dřeva.

Díky moderním technologiím zpracování je ve výsledném produktu eliminován podíl nečistot.

Dřevitá vlna je zvláště vhodná pro podložení jahod, okurek, cuket či dýní jako ochrana proti plísním a hnilobám, které vznikají při přímém kontaktu s mokrou půdou.

Prostřednictvím této vlny tak může dozrávající ovoce po dešti rychleji oschnout, čímž se sníží riziko vzniku houbových chorob a napadení parazity.

Dřevitá vlna odvádí vlhkost, chrání půdu před vysycháním a zlepšuje její úrodnost.

284 Kč s DPH

Loxiran mravenčí bufet je přírodní insekticid, určený k odstranění mravenců z nechtěných prostor (terasy, balkony, obytné prostory a podobně).

Dózy k uložení návnady je možné použít opakovaně. K vyhubení většího počtu mravenišť doporučujeme použít více návnadových dóz.

Náhradní náplň v lahvičce lze dokoupit samostatně zde.

V balení najdete 2 doplňovací dózy a 1 ks návnadové náplně.

4 produkty ve stejné kategorii
105 Kč s DPH

Jahodník stáleplodící Toscana F1 je hybridní odrůda jahodníku, známá pro své podlouhlé, tmavě červené a velmi sladké plody.

Jedná se o ranou odrůdu s převislým růstem, proto je vhodná k pěstování v závěsných koších nebo pěstebních nádobách.

Odrůda plodí od června až do prvních mrazů. Kvete od června do října růžovými, velmi dekorativními květy.

43 Kč s DPH

Odrůda lesní jahody Mignonette je vysoce ceněná pro svou bohatou úrodu a lahodně chutnající plody.

Tato odrůda byla šlechtěna speciálně pro pěstování v zahradách a získala si popularitu v různých koutech světa.

Mignonette produkuje plody menší velikosti ve srovnání s běžnými zahradními jahodami, avšak vynikají mimořádně intenzivní sladkostí a bohatým aroma. Plody vážící asi 5 g mají charakteristickou jasně červenou barvu a jsou vyhledávané pro jejich výraznou vůni.

Jahodník Mignonette dorůstá do výšky 15–25 cm a je zdoben zelenými listy a bílými květy, které rozkvétají na jaře. Po odkvětu se formují plody, jež dozrávají od jarních měsíců až do prvních podzimních mrazů.

Plody jsou vhodné k přímé konzumaci přímo z keře, ale vyniknou také v kuchyni, kde se uplatní při výrobě džemů, šťáv, dezertů a dalších lahůdek. V gastronomii jsou oceňovány pro svou dekorativní hodnotu a jako přírodní ochucovadlo.

Tato odrůda jahodníku je obecně odolná vůči mnoha běžným nemocem a škůdcům, které postihují jahody. Nicméně, pro dosažení nejlepších výsledků, je klíčové dodržovat preventivní opatření a poskytovat rostlinám pravidelnou a pečlivou péči.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se