Jedle

Jedle Faberova - Abies fabri - semena - 7 ks

1001305

Nové

Jedle Faberova je jehličnan, vyskytující se přirozeně pouze v oblasti Číny. Dorůstá do výšky až 40 m, má světle zelené jehlice a šišky, které mají namodralou barvu.

Strom kvete v květnu a semena dozrávají v průběhu října.

Jedle Faberova je mrazuvzdorná do -17 °C.

Více informací

36 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena jedle namočte na 1 den do vody a poté proveďte tzv. studenou stratifikaci po dobu 30 dní při teplotě 4°C. Poté semínka vysaďte do spařeného výsevního substrátu do hloubky 1 – 2 cm. Ideální doba na výsev je na jaře nebo začátkem podzimu.

Rostlině se bude dařit spíše v polostínu a stínu. Půda by měla být hluboká, výživná a dostatečně vlhká. Vhodná je mírně kyselá půda s dostatečnou zásobou humusu.

Zálivka by měla být pravidelná, ale pozor na přílišné přemokření substrátu. Jedle spíše odolá krátkodobému suchu než velmi mokré půdě.

Doba klíčení je cca. 20 - 40 dní, ale klíčení je nepravidelné, proto to může trvat i déle. 

Rostlina je plně mrazuvzdorná.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Říjen v zahradě

Podívejte se, co všechno ještě musíme stihnout.

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu