×

Kategorie

Katalpa severní - Catalpa speciosa - semena katalpy - 8 ks

×

Katalpa severní, nebo-li také Katalpa nádherná je krásný listnatý opadavý strom, který se od ostatních odrůd liší především svým vzrůstem.

Katalpa severní dorůstá totiž do výšky 10–20 m. Listy jsou velké zeleně probarvené, srdčitého tvaru. Strom kvete v průběhu června a července bílými květy, které vyrůstají v latách. Plody katalpy jsou dlouhé úzké tobolky, které mohou být dlouhé až 45 cm.

Tento nenáročný strom pochází z Ameriky, avšak velmi dobře se mu daří i v našich podmínkách a v okrasných zahradách je stále více populární.

Číst víceShow less
44 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001049
Přidat k oblíbeným
Popis

Před samotným výsevem je třeba semena namočit do teplé vody na 12–24 hodin. Semena poté vložte do sáčku s vlhkým pískem a uložte je do chladničky na 3–4 týdny, provedete tzv. studenou stratifikaci.

Semena pak vysejte do výsevního substrátu do maximální hloubky 1–2 mm. Substrát udržujte stále vlhký. Stanoviště volíme světlé a teplé, ale ne na přímém slunci. Semena začnou klíčit přibližně za 1–2 týdny v závislosti na pěstebních podmínkách.

Mladé rostliny jsou náchylné na chlad, proto doporučujeme na zimu rostliny zakrýt, případně je vysadit na konečné stanoviště až po posledních mrazech.

Katalpy jsou nenáročné na pěstování, vyhovuje jim slunečné, polostinné i stinné stanoviště, avšak na slunečném stanovišti více a rychleji kvetou. Půda může být kyselá, neutrální i zásaditá, jakákoli, která bude udržovat vlhkost a nebude vysychat.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001049

Parametry

Výška:
120 a více
Barva květu:
Bílá
Výsev / výsadba:
Celoročně
Mrazuvzdornost
Ano
Pěstování
Venku
Stanoviště:
Polostinné
Slunečné
Nejčastější dotazy
Podobné zboží

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se