Olivovník

Olivovník libovonný - Osmanthus fragrans - semena - 5 ks

1001332

Nové

Olivovník libovonný je stálezelený keř, který dorůstá do výšky okolo 3 m. Při pěstování v nádobě zpravidla méně.

Vyznačuje se vonnými květy, které jsou bílé až oranžové a podobají se jasmínu či gardénii. Při optimálních podmínkách se květy objevují celoročně, nejvíce však v průběhu září.

Je to jeden z druhů olivovníků, který plodí jedlé ovoce. S oblibou je pěstován v Číně a Japonsku právě pro tyto jedlé peckovice.

Více informací

52 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Olivovník lze vysévat celoročně. Obal semen se lehce naruší, pak se semínka máčí 1 – 2 dny ve vodě. Pro lepší klíčivost doporučujeme semínka stratifikovat 2 měsíce v chladničce. Vyséváme je do výživného substrátu, smíchaného s perlitem. Doba klíčení je několik týdnů.

Olivovník vyžaduje slunečné nebo polostinné stanoviště.

I přesto, že rostlina odolává teplotě okolo 0 °C, doporučuje se jí pěstovat jako přenosnou rostlinu a na zimu přemístit do chladné místnosti.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Bílá
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Jedlé
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu