Ostatní cibuloviny

Denivka červená - Hemerocallis Red Magic - hlíznaté kořeny - 1 ks

2000705

Nové

Denivky pocházejí ze Západní Asie, kde rostou přirozeně na vlhkých loukách, v okolí řek a na okrajích lesů. Rostlina je pěstována již několik tisíc let a to nejen pro svůj atraktivní vzhled, ale také se využívá jako léčivá rostlina a zelenina. Jako okrasná trvalka se začala pěstovat mnohem později. 

Denivka je nádherná a přitom bezúdržbová rostlina. Je vhodná i pro chaty, kam jezdíme jen na víkendy, protože, kromě občasné zálivky, nepotřebuje žádnou jinou péči. V létě nás poteší květy podobnými liliím.

Rostlina dosahuje výšky přes 1 m.

Více informací

108 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

Denivka nemá cibule jako ostatní cibuloviny, ale hlíznaté kořeny. Před výsadbou je nutné kořeny namočit na pár hodin do vody. Rostlina se dá vysazovat jak na podzim (IX - X) tak i na jaře (III - IV). Optimální teplota pro růst je 8 °C, ale rostlině se bude dařit i při teplotě v rozmezí 2 – 18 °C.

Dužnaté kořeny vložíme do substrátu s pískem. Dbáme na to, aby krček rostliny - to je místo, kde kořeny přecházejí v listy - byl přibližně 1 až 2 cm pod zemí.

Stanoviště by mělo být slunečné s propustnou, vlhkou půdou, bohatou na živiny. Vhodná je půda mírně kyselá. Na jaře v době růstu lze rostliny přihnojovat a mulčovat.

Je nutné počítat s tím, že první rok po výsadbě pokvetou denivky pouze málo, nejvyvinutější budou rostliny 4 – 6 let po výsadbě, kdy se Vám odmění množstvím květů a bujným růstem. V této době je také vhodné rostliny rozsadit.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:nad 100 cm
Barva květu:Žlutá, Červená
Výsev / výsadba:Březen, Duben, Září, Říjen
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
Roční období kveteníKvetoucí na jaře
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

22 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu