Ostatní exotické okrasné

Citlivka stydlivá - Mimosa pudica - 5 ks

1000108

Nové

Citlivka stydlivá, v našich končinách také často nazývaná jako Netýkavka je zajímavá jednoletá či vytrvalá poléhavá liána z oblasti tropické Ameriky. Na výšku dosahuje rostlina 15–45 cm, ale v přirozeném prostředí může vytvořit až metr vysoké porosty.

Velkou zajímavostí je, že listy se při mechanickém podráždění, změně teploty nebo intenzity osvětlení rychle svinou. Pohyb je vidět pouhým okem. Citlivost se postupně s věkem rostliny snižuje.

Květy mají tvar kulovité hlávky a jsou složeny z tenkých tyčinek. Plodem je plochý lusk.

U nás je nejčastěji pěstována jako pokojová rostlina.

Rostlina není mrazuvzdorná.

Více informací

64 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před výsevem doporučujeme semena namočit na 3 hodiny do teplé vody. Semena se vysévají od února do března do hloubky max. 0,5 cm. Doba klíčení je přibližně 4–8 týdnů nebo déle při konstantní teplotě 25 °C. V průběhu klíčení je vhodné zvýšit vzdušnou vlhkost, např. použitím fólie. Jakmile se objeví první lístky, je nutné fólii odstranit. 

Rostlinu umístěte na světlé stanoviště bez přímého slunečního svitu.

Substrát by měl být dobře propustný, stále mírně vlhký, s příměsí rašeliny. Vhodný je substrát pro rostliny ze Středomoří.

Mimózu pravidelně zalévejte, ale dbejte na to, aby rostlina nebyla v přemokřeném substrátu. Vyhovuje jí také vyšší vlhkost vzduchu.

V době vegetace rostliny přihnojujte tekutým hnojivem.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:20 - 40 cm
Barva květu:Růžová
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu