Ostatní listnaté stromy a keře

Jilm čínský - Ulmus parvifolia - semena - 10 ks

1002713

Nové

Jilm čínský je jedna z nejoblíbenějších rostlin k tvorbě bonsají. Rychle roste a je velmi odolný.

Ve své domovině se jedná o stálezelený strom, dorůstající do výšky až 20 m. Lístky jsou malé, oválné, s vroubkovaným okrajem.

U nás se pěstuje nejčastěji jako pokojová rostlina s případným letněním.

Rostlina je vhodná pro pěstování a tvarování jako bonsaj.

Více informací

44 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena jilmu se vysazují přímo do substrátu do hloubky 1–2 mm. Odstup mezi semeny by měl být 2–4 cm. Klíčení trvá několik týdnů. Ideální je semínka nechat projít před výsadbou studenou stratifikací, a to po dobu až 3 měsíců.

Jilmu vyhovuje plné slunce a teplota do 22 °C. Pokud bude mít světla málo, začne rychle žloutnout a málo poroste. Přes léto můžete rostlinu letnit na balkóně či v zahradě.

Jilm pěstujte buď ve speciálním substrátu pro bonsaje nebo ve směsi hlíny, rašeliny a písku. Důležité je, aby půda byla dostatečně propustná a nebyla zamokřená.

Zálivka by měla být pravidelná a vydatná. Mezi jednotlivými zálivkami by měla půda dostatečně proschnout. Na zimu zálivku omezte.

Rostlina se hnojí pravidelně po 14 dnech, při zimování asi po 4–6 týdnech.

Rostlinu můžete nechat přezimovat venku pod vydatnou nastýlkou. Kořeny jsou ovšem velice náchylné vůči nízkým teplotám, a tak se doporučuje buď rostlinky přemístit do skleníku nebo pěstovat celoročně doma.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu