Ostatní

Tamarind indický - Tamarindus indica - semena - 5 ks

1003349

Nové

Tamarind indický je 20 – 30 m vysoký strom, který se v našich podmínkách pěstuje celoročně jako pokojová rostlina. Lze jej také tvarovat jako bonsaj.

Rostlina kvete bílými květy a tvoří jedlé plody, které mají tvar napravidelného lusku. Dřeň je červenohnědá a má sladkokyselou chuť.

Kromě vynikající chuti obsahují plody velké množství vlákniny, proteinů, vitamínů a minerálů. Jsou skvělým pomocníkem v boji s nachlazením či dalšími nemocemi.

Více informací

52 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před výsevem semena namočte do teplé vody a následně pilníkem narušte jejich tvrdý obal. Semena klíčí několik týdnů při teplotě 20 – 25 °C.

Rostlina má ráda slunečné stanoviště a vysoké teploty. Vyhovuje jí substrát pro pokojové rostliny.

Zálivka by měla být pravidelná, rostlina je citlivá jak na přelití, tak i na přeschnutí substrátu. Vhodné je také rostlině zajistit vyšší vzdušnou vlhkost.

Tamarind plodí za 7 – 10 let od výsadby. Abyste se dočkali plodů je nutné rostlině zajistit po celý rok dostatek slunce a teplotu okolo 30 °C.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Bílá
MrazuvzdornostNe
Speciální vlastnosti:Jedlé
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

20 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu