Puya

Sleva

Puja Chilensis - semena - 5 ks

1000730

Nové

Rostlina Puya Chilensis pochází z Chile, kde roste vysoko v pohoří Andy. I proto je velice odolná a nenáročná na pěstování. Nevyžaduje mnoho péče a ocení nás krásnými neobvyklými květy. Kultivar Chilensis kvete do zelené barvy.

 

Více informací

55 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak vypěstovat rostlinu Puya ze semen?

Pěstování není náročné. Semínka vyséváme buď do tzv. sadbovacích tablet nebo do substrátu pro pokojové rostliny. Rostlina vyžaduje pokojou teplotu a ne příliš častou zálivku.

 

Existuje přibližně 100 druhů rostliny Puya, vetšina z nich se nachází v pohoří And v Jižní Americe. Některé rostou ve výšce až 5000 metrů nad mořem, jedná se tedy o velmi odolnou rostlinu. Dorůstají do výšky až něklika metrů, v našich podmínkách se jedná o pokojovou rostlinu. Listy s ostnitými kraji vytvářejí tzv. růžice.

Na pěstování ze semen se nejvíce hodí štěrkovitý substrát a nižší teploty. Rostlinu zaléváme nepravidelně, vždy až po úplném zaschnutí zeminy. V zimě se zálivka omezuje na minimum.

 

 

 

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu